Skip to content
Pokaż menu

2 złote medale jeleniogórskiego badmintonisty

Pod koniec lutego  w Przemyślu obył się turniej Grand Prix Polski „Carpatia Bad” w badmintonie w kategorii  młodzik (U15) i  junior (U19). W turnieju udział wzięła liczna grupa zawodników KS CHOJNIK Jelenia Góra oraz uczniów ZSOiMS w Szklarskiej Porębie pod wodzą Adama Słomki i Sławomira Kowalskiego, która walczyła o zwycięstwa i ważne punkty do klasyfikacji generalnej.

Jakże udany okazał się turniej dla jeleniogórskiego zawodnik Łukasz Cimosza, który po raz kolejny wrócił z turnieju z  dwoma złotymi medalami w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej z Karoliną SZUBERT  (SKS Matchpoint Ślęza). Po świetnym występie w Mistrzostwach Europy w Kazaniu bardzo dobra dyspozycja i forma trwa dalej. Łukasz Cimosz podczas całego turnieju rozegrał 10 spotkań, w których nie dał szans swoim rywalom nie tracąc nawet seta. 

– Super, super mam nadzieje, że forma Łukasza będzie dalej szła w górę . Przed nim, jak i koleżankami i kolegami z klubu bardzo pracowity okres m.in. Mistrzostwa Polski Drużyn Wojewódzkich Juniorów Młodszych ,  BWF Junior  w Berlinie czy Mistrzostwa Polski Drużyn Wojewódzkich Młodzików, oby tak dalej a będziemy dalej cieszyć się ze wspaniałych wyników – skomentował Adam Słomka trener KS CHOJNIK Jelenia Góra.

Brązowy medal w grze podwójnej w kategorii U19  zdobyły: Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) i Aneta Niklas (UKS Dwójka Bytów) – uczennice ZSOiMS w Szklarskiej Porębie. Niewiele zabrakł parze Jędrzej Nowak (KS CHOJNIK Jelenia Góra) i Paweł Kopański (UKS Start Widełka), którzy zajęli ostatecznie 4 miejsce.

KS CHOJNIK Jelenia Góra oraz ZSOiMS w Szklarskiej Porębie reprezentowali jeszcze: Michał Majdecki, Patryk Panasiewicz, Kacper Kruszyński, Agata Gościło, Jagoda Goldwasser, Agata Iskra, Dominik Gerlach, Rafał Jakiel, Kamil Słupek, Piotr Gajda.


fot. i tekst: Adam Cimosz

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus