Skip to content
Pokaż menu

Bajki baletowe dla najmłodszych

Zwykło się mówić, że balet jest tylko dla wytrawnych koneserów i mało kto go rozumie. Członkowie Fundacji Forum Artis postanowili przybliżyć świat tańca klasycznego najmłodszym mieszkańcom Dolnego Śląska

Cztery niezwykłe spotkania. Najbardziej znany spektakl baletowy na świecie i jeden z najlepszych zespołów tanecznych w kraju. Brzmi interesująco?

Dzieci z województwa dolnośląskiego będą mogły obejrzeć „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. W spektaklu wezmą udział tancerze z Teatru Wielkiego im. S.Moniuszki w Poznaniu. Przez meandry spektaklu dzieci prowadzić będzie narrator. Będzie on snuł swoją opowieść o losach bohaterów i ich przygodach, czasem korzystając z pomocy dzieci, które będą miały okazję ratować Odettę, dziewczynę zaklętą w Królową Łabędzi z rąk złego czarownika Rotbarta. Spotkanie baletowe trwać będzie 45 minut.

Fundacja Forum Artis chce by spektakle baletowe były dostępne dla każdego zainteresowanego dziecka. Ale do tego potrzebne jest Państwa wsparcie. Bez dotacji bilet na spektakl kosztować będzie 20 złotych. Inicjatorzy akcji chcą by maksymalna cena biletu wyniosła 5 złotych. Ale o wszystkim opowie Państwu Katarzyna Kucharska:


Jezioro łabędzie” wystawiane będzie w Jeleniogórskim Centrum Kultury 17 września o godzinie 10:00.

A Państwa zachęcamy do wsparcia tego oryginalnego projektu za pośrednictwem  portalu polak potrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/bajki-baletowe-dla-dzieci?utm_source=index
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus