Skip to content
Pokaż menu

Będzie bezpośrednie połączenie kolejowe z Krakowem

Jest pozytywna odpowiedź na propozycję uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego Jeleniej Góry ze Śląskiem i Małopolską.

W kontekście likwidowanego w przyszłorocznym rozkładzie jazdy pociągów pociągu InterREGIO "Piast" relacji Jelenia Góra- Katowice- Warszawa, Pan Przemysław Hofman Dyrektor Departamentu Transportu Kolejowego odpisał, że" [...] w projektowanym rozkładzie jazdy pociągów 2014/15 zaplanowano połączenie kolejowe Jelenia Góra- Katowice- Jelenia Góra, które z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej na odcinku Katowice- Kraków w najbliższym czasie nie będzie mogło zostać wydłużone do Krakowa [...]".

W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami Ministerstwa poinformowano nas, że za pociąg na odcinku Katowice- Kraków będzie uruchomiona zastępczą komunikacja autobusowa najprawdopodobniej w porozumieniu z Przewozami Regionalnymi jako IRBus. Zapewniono nas również, że w trakcie prowadzenia prac modernizacyjnych, przy systematycznym skracaniu czasu na odcinku Katowice- Kraków relacja tego pociągu zostanie wydłużona do Krakowa. Godziny kursowania pociągu na razie jeszcze nie zostały podane.

źródło: www.kodlk.tnb.pl

foto: rynek-kolejowy.pl 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus