Skip to content
Pokaż menu

Bezpieczne lato w górach

Organizowana przez GOPR akcja, ma na celu promocję bezpiecznej turystyki oraz poinformowanie osób odwiedzających góry o przestrzeganiu zasad, które pozwolą uniknąć wypadków i innych niemiłych niespodzianek na szlakach. Turyści dowiedzą się m.in.  jak odpowiednio zachowywać się podczas uprawiania turystyki i sportów letnich oraz jak prawidłowo wezwać pomoc.

Akcja odbędzie się 10-11 sierpnia w Szklarskiej Porębie przy Wodospadzie Kamieńczyk. Podczas imprezy będą organizowane konkursy, dzięki którym turyści będą zachęcani do zapoznawania się ze szlakami, przestrzegania wytyczonych tras i szlaków, a także do uprawianie sportów w miejscach do tego wyznaczonych lub z zachowaniem bezpieczeństwa poprzez stosowanie niezbędnego sprzętu. Ratownicy GOPR przedstawią lekcję pierwszej pomocy i wytłumaczą jak zachować się w górach, jak orientować się w terenie i jak wygląda odpowiedni strój na górską trasę.

Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie - http://www.szklarskaporeba.pl/images/events/original/1045_1375783231.jpg

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus