Skip to content
Pokaż menu

BWA zaprasza na wykłady

Jerzy Zoń. Teatr uliczny w Polsce.
1 sierpnia (czwartek), godz. 16.00.

Jerzy Zoń – reżyser, aktor, inscenizator, dyrektor artystyczny  Teatru KTO w Krakowie. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i dyrektor Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie od 26 lat. Reżyser spektakli plenerowych Parada Ponurych, Apokryf, Wieża Babel, Zapach Czasu, Kantata, Mazepa, Parada Wodna, Quixotage, Ślepcy.
Reżyser spektakli scenicznych: Paradis, Lustro, Gmach, Przedstawienie pożegnalne, Do Góry Nogami, Po czym poznać łyżkę stołową z bliska, Kroki Komandora, Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać, Ostatnia Godzina.
Podczas 36-letniej historii Teatru KTO zrealizował ponad 180 wyjazdów zagranicznych (Ameryka Środkowa, Ameryka Północna i Południowa, Europa, Afryka, Azja) – widowiska obejrzało ponad dwa miliony widzów. Realizator i reżyser wielkich inscenizacji plenerowych: Nowy Targ – widowisko z okazji 650-lecia miasta, Kantata – widowisko podczas millenijnego Sylwestra w Warszawie, Hello Mr Jo – widowisko z okazji 600-lecia odnowienia Akademii Krakowskiej, Otwarcie Mostu Świętokrzyskiego w Warszawie – widowisko teatralne Na Moście, Wianki Krakowskie, Kronika – widowisko z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, Parada Aquatyczna – widowisko z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, Donegal, Irlandia.
Uhonorowany nagrodą Buławy Hetmańskiej na XVII Zamojskim Lecie Teatralnym w Zamościu. Odznaczenia – Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony Działacz Kultury oraz Honoris Gratia. 

 
Jordi Bertran. Historia teatrów ulicznych w Hiszpanii.
2 sierpnia (piątek), godz. 16.00.

 Jordi Bertrnad w latach 1985-2009 był menadżerem kultury w mieście Tarragona, a w 2001-2005 dyrektorem i członkiem komisji artystycznej Festiwalu Kultury Śródziemnomorskiej w Manresie.
Odpowiadał za stronę artystyczną Festivalu Internacionale de Musiaca Popular and Tradicional w Vilanova i la Glatru w Barcelonie, najstarszego festiwalu wordl music w Hiszpanii, który trwa niezmiennie od 1981 r. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym Fundacji Śródziemnomorskiej FIRA.


Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra
75 / 752 6669
www.galeria-bwa.karkonosze.com
galeria-bwa@krakonosze.com

 

 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus