Skip to content
Pokaż menu

Festiwal Folkloru w „Muflonie”

Już w najbliższą sobotę 16 czerwca od godz. 12.00 do 18.00, będzie okazja do spotkania z żywym folklorem z polsko-czeskiego pogranicza. Nie zabraknie występów zespołów ludowych i kiermaszu z tradycyjnym rękodziełem

To już trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który Miejski Dom Kultury „Muflon” organizuje w ramach projektu Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu. Głównym celem spotkania jest promowanie kultury ludowej po polskiej i czeskiej stronie granicy, zdobywanie doświadczeń i inspiracji oraz czerpanie z bogactwa obu kultur.

W tym roku miłośnicy spotkań z folklorem od godz. 14.00 do 17.00 będą mieli możliwość obejrzeć czeski folklor w wykonaniu zespołów: Jizera, Nisanka, Šafrán oraz polski, zaprezentowany przez zespoły: Jarzębina, Cisowianki, Marysieńki i Jeleniogórzanie.

– Mamy świadomość, że regionalne tradycje i obrzędy powinny być stale pielęgnowane i podtrzymywane, ponieważ są swoistym wyrazem charakteru regionu, świadczą o jego wyjątkowości i indywidualności. Zależy nam, aby ludzie nie zapominali o swoich korzeniach, dlatego podejmujemy inicjatywy mające na celu propagowanie miejscowej kultury i folkloru – mówią organizatorzy.

Atrakcją Festiwalu Folkloru będzie również wielki kiermasz rękodzieła artystycznego i produktów regionalnych. Wystawcy zaoferują ręcznie wykonywaną biżuterię ze szkła, drewna i metalu, nie zabraknie stoisk z rękodziełem ludowym, ceramiką i szkłem artystycznym, tradycyjnymi wypiekami czy miodami. 

Wstęp wolny.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus