Skip to content
Pokaż menu

Hipoterapia bez barier? To możliwe

W minioną sobotę w „Stajni Orion” w Starej Kamienicy odbył się Festyn Rodzinny, który rozpoczął cykl zajęć projektu pt. „HIPPONY – hipoterapia bez barier”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych POMOCNA DŁOŃ wraz z partnerami: Miasto Jelenia Góra, Przedszkole Integracyjne nr 14 w Jeleniej Górze, Karkonoskie Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej – Dorota Grabowska oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze. Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 
 
W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób - przede wszystkim niepełnosprawne dzieci z rodzinami i opiekunami oraz wolontariusze biorący udział w zajęciach hipoterapii. Byli również przedstawiciele instytucji partnerskich oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Teresa Adamowicz, która przywitała gości, sympatyków „Pomocnej Dłoni” i niepełnosprawne dzieci. Następnie Małgorzata Hałon, wieloletni pedagog i hipoterapeuta, omówiła wszystkie działania projektowe skierowane do 10 dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców.
 
Kolejnym punktem programu był kadryl, czyli synchroniczna jazda konna do muzyki. Wielka atrakcją były przebrania koni i amazonek. Każdy mógł przejechać się na koniu i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Następnie zaprezentowano pokazowe zajęcia hipoterapii.
 
Wszyscy wspólnie biesiadowali. Zgodnie z tematyką spotkania dzieci i rodzice wspólnie uczyli się piosenki „Wio, koniku…”, co sprawiło wszystkim wiele radości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się karetka pogotowia, którą można było zwiedzić i dowiedzieć się czegoś więcej o pracy pratownika.
 
Integracyjne spotkanie w Stajni Orion zakończyło się sukcesem . Założony cel został osiągnięty. W klimacie koni i natury spotkały się osoby, którym temat dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin nie jest obcy.
 
 
tekst i foto: Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych "Pomocna Dłoń"
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus