Skip to content
Pokaż menu

Koleje Dolnośląskie żartują z pasażerów

W dniu 6 sierpnia br. na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich pojawił się komunikat:

Szanowni Podróżni, z przyczyn technicznych, pociągi relacji Jelenia Góra- Lwówek Śląski zostają odwołane do dnia 31 sierpnia 2014 r. Za odwołane pociągi została uruchomiona komunikacja zastępcza.
Obsługa podróżnych w busach komunikacji zastępczej odbywać się będzie według taryfy obowiązującej w pociągach Kolei Dolnośląskich.

W autobusach komunikacji zastępczej będzie ograniczona możliwość  przewozu bagażu i rowerów.


Komunikat o tyle dziwny, iż pociągi na tej trasie nie jeżdżą już od kilku miesięcy. W czerwcu Justyna Stachniewicz, Specjalista ds. marketingu i promocji Kolei Dolnośląskich wyjaśniała, iż w okresie wakacji niektóre z szynobusów przechodzą przeglądy i naprawy, wówczas zastępowane są właśnie tym szynobusem, który obsługuje trasę Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Pani rzecznik informowała, iż aktualne informacje na temat komunikacji zastępczej KD przekazuje swoim pasażerom poprzez system powiadomień SI SMS. Co u schyłku wakacji skłoniło Zarząd spółki do opublikowania takiego komunikatu? Czy to nowy Prezes wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom (przynajmniej posiadania informacji) przez pasażerów? Czy to tylko „informatyk” nadrabia zaległości?

Tak, czy owak, już od nowego miesiąca na trasę mają wrócić prawdziwe pociągi, już turyści nie będą zaskoczeni, że na peron przybiega konduktor i zaprasza ich do busika, lub co gorsze, że bus przejechał obok stacji a oni nie wiedzieli, że to był pociąg.


tekst: lwowecki.info

fot. kolejedolnoslaskie.eu

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus