Skip to content
Pokaż menu

Kosmiczna wystawa w Przystani Twórczej

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Kseni Kuligowskiej pt. „Kosmiczny Blues”.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w siedzibie naszego Domu Kultury – ul. Cieplicka 74 dnia 28 lutego 2015 r. o godzinie 15:00.
 
Warto wiedzieć, że autorka wystawy – Ksenia Kuligowska, już jako kilkuletnie dziecko przejawiała zamiłowanie do wyrażania swojego świata w obrazach. Przez swoje prace pragnie pokazać siebie, swoje odczucia. Tematyka jej prac jest rozmaita – od pejzaży, po martwą naturę a także postaci czy zwierzęta. Podziwiając jej obrazy, ciężko uwierzyć, że nigdy nie pobierała lekcji malarstwa po rysunek. Stosuje wiele technik malarskich takich jak: akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz czy temperę oraz ołówek. Jest niezwykle utalentowaną artystką, która swoimi pracami zainspirowała swoją mamę Mieczysławę Kłos – Kuligowską do pisania wierszy. Mama z córką tworzą niesamowity, uzupełniający się duet.
 
Prace Kseni Kuligowskiej prezentowane były na wielu wystawach. Pierwsza z nich zorganizowana została w 2008 roku w MDK Muflon w Sobieszowie. Kolejne w 2010 (pt. „Pędzlem i Słowem” – MDK Muflon), 2011r. ( Piechowicki Dom Kultury oraz Książnica Karkonoska), 2011 - Dom Gerharta Hauptmanna, 2012 (ODK).
 
Wernisaż wystawy uświetni koncert pt. „Byle do wiosny” w wykonaniu młodych, zdolnych artystów zaprzyjaźnionych z naszym Domem Kultury).
 
Wystawa potrwa do 27 marca 2015 roku. Wstęp wolny. Zapraszamy !
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus