Skip to content
Pokaż menu

Masz wcześniaka i chcesz porozmawiać? To spotkanie jest dla ciebie

Co dziesiąte dziecko przychodzące na świat pojawia się na nim między 22 a 37 tygodniem ciąży. Jest wcześniakiem, a to powoduje, że różni się w stosunku od innych dzieci. Z powodu niewydolności organizmu wiele z nich trafia do inkubatora i wymaga specjalnej opieki. Zwłaszcza w początkowym okresie swojego życia.
 
 
 
Dzieci urodzone przed 9 miesiącem ciąży wyróżniaj się mniejszą wagą i rozmiarem, często też mają inne problemy zdrowotne, niż niemowlaki urodzone w terminie. Jednak w późniejszym czasie życia wszystko może powrócić do normy.
 
Zanim jednak minie najtrudniejszy początkowy okres, życia malucha, zarówno on jak i jego rodzice muszą stawić czoła wielu niełatwym wyzwaniom. Z myślą o rodzinach wcześniej urodzonych dzieci powstają specjalne grupy wsparcia. Jedną z nich jest ta działająca przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej przy ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze . To tam co tydzień, w środę, w sali konferencyjnej należącej do szkoły rodzenia spotykają się rodzice wcześniaków. Mogą tam znaleźć niezbędną im pomoc, porozmawiać lub znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
 
Najbliższe spotkanie grupy odbędzie się w środę 27 sierpnia o godzinie siedemnastej.
Więcej informacji można uzyskać u Dominiki Grygier pod numerem telefonu 694 054 192.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus