Skip to content
Pokaż menu

Młodzi biegają szybciej ale starsi znają skróty…

„Młodzi biegają szybciej ale starsi znają skróty” – po tym hasłem odbył się w sobotę finał Senioraliów w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Na uroczystość przybyli goście z całej Kotliny Jeleniogórskiej, posłowie na sejm, burmistrzowie oraz przedstawiciele sejmiku dolnośląskiego. Honorowy patronat nad tegorocznymi Dniami Seniora sprawowała posłanka na sejm Zofia Czernow oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Pierwszy Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów dobiegł końca i jury w składzie Joanna Moryc – przewodnicząca, Anna Skóra oraz Robert Wróblewski wybrali zwycięzców. Wyniki przedstawiła przewodnicząca jury. Specjalne wyróżnienie otrzymali akordeoniści zespołów Marzenie oraz Rudawianie. Za grę aktorską nagrodę otrzymał Andrzej Dudziak z kabaretu Bella Mafia. Adam Wolak z kabaretu Seniorita otrzymał wyróżnienie za umiejętności aktorskie. Za estetykę stroju wyróżnione Zostały Wojcieszowianki.

Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach. W kategorii zespoły ludowe pierwsze miejsce zajęli Rudawianie z Janowic Wielkich. Druga kategoria – zespoły lokalne –  tutaj zwyciężyły panie z zespołu Marzenie z Jeleniej Góry. Kabaret Bella Mafia z Jeleniej Góry zwyciężył w kategorii kabarety.

Po uroczystej gali wręczenia nagród scenę opanowali artyści.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus