Skip to content
Pokaż menu

Nowa Petrova Bouda mogłaby być samoobsługowa. Teraz projekt ocenią ekolodzy

Nawet trzy lata po pożarze pamiętnej Petrovej Boudy na grzbietach Karkonoszy nie jest jasne, kiedy i w jakiej formie nowa Petrovka powstanie. Właściciele zwęglone zgliszcz przerobili projekt i muszą ponownie starać się o zgodę ekologów.

 

Pierwotna intencja firmy Snowy Chalet nie uzyskała aprobaty Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Właściciele zamierzali zbudować znacznie mniejsze schronisko za sto milionów koron i pomimo tego, że w projekcie zachowano stare piwnice, ekolodzy odrzucili go ze względu na to, iż nie był on zbliżony do pierwotnej bryły Petrovki.
 
Pod koniec czerwca ubiegłego roku i została tylko płyta żelbetowa, dzięki której właściciele zachowają historycznie cenne piwnice, a która jednocześnie posłuży jako podstawa nowego schroniska.
 
 
Projekt nawiązuje do formy schroniska z 1897 roku.
 
Obecnie opracowano nowy projekt, który około miesiąca temu przedłożono ekologom.
 
„Nowa dokumentacja została przygotowana przez biuro projektowe z Josefova. Bryła budynku została zaprojektowana w nawiązaniu do tej z około 1897 roku na podstawie zachowanych zdjęć i dyskusji na ten temat” – mówi Martin Havlik – dyrektor firmy Snowy Chalet.
 
Schronisko powinno zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie dla około 50 osób. Ma być wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny bufet, ogólną salę i kilka pokoi, a także jacuzzi, łaźnię parową i saune fińską lub ziołową.

Miałoby być częściowo samoobsługowe. Turyści mogliby, na przykład, odebrać klucze w Spindlerowskim Centrum Informacji informacji i Petrovce spać w śpiworze dzięki czemu nie trzeba by było zapewnić im obsługi przez personel.
 
cały artykuł tutaj
 

Tłumaczenie: Andrzej Olszewski

Więcej zdjęć, wizualizacji oraz film z pożaru Petrovki tutaj: http://hradec.idnes.cz/

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus