Skip to content
Pokaż menu

Oświadczenie Jerzego Łużniaka

Ze zdziwieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy decyzję o wykluczeniu nas z Platformy Obywatelskiej argumentowaną tym, że złamaliśmy statut PO wspierając kandydaturę Marcina Zawiły, członka PO, na Prezydenta Jeleniej Góry.

 

Będziemy się od tej decyzji odwoływać. Tym bardziej, że decyzja o kandydowaniu Marcina Zawiły była akceptowana przez Radę Regionalną PO i ogłoszona publicznie przez Jacka Protasiewicza, który tym samym demonstracyjnie złamał demokratyczne ustalenia podjęte przez aklamację przez władze dolnośląskie Platformy. Rada Regionalna godząc się wówczas na kandydowanie Marcina Zawiły, zaakceptowała jednoznacznie także fakt powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Zawiły z udziałem członków PO.

 

Władze dolnośląskie Platformy Obywatelskiej po sukcesie wyborczym Marcina Zawiły niejednokrotnie podkreślały w oficjalnych dokumentach swoją satysfakcję z wygrania przez Platformę w Jeleniej Górze wyborów na prezydenta miasta.

 

Decyzja o wykluczeniu nas z PO oznacza także, że władze Platformy zdecydowały właśnie teraz o usunięciu z Platformy osób, które są członkami Komitetu Wsparcia Pana Bronisława Komorowskiego w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie można akceptować tak arbitralnych i nierozważnych decyzji, które w konsekwencji godzą w autorytet u spójność Platformy Obywatelskiej, nie tylko na Dolnym Śląsku.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus