Skip to content
Pokaż menu

Oszczędzaj skutecznie z PADO24!

Oszczędzaj skutecznie z PADO24!


Pieniądze odkłada dzisiaj chyba każdy rozsądny i przewidujący człowiek. To oczywiste, że zamiast wydawać wszystkie zarobione środki, lepiej co miesiąc przynajmniej niewielką część z nich zaoszczędzić. Posiadanie rezerw finansowych daje nam spokój ducha, sprawia, że czujemy się pewniej. Dzięki nim jesteśmy przygotowani na wiele mogących nas spotkać w życiu trudności, takich jak na przykład utrata pracy, problemy ze zdrowiem, kłopoty rodzinne. Inną motywacją do oszczędzania jest chęć zgromadzenia środków na jakiś konkretny cel – chociażby na zakup auta lub czegoś do domu albo mieszkania. Niektóre wydatki są zbyt duże, by finansować je z bieżących dochodów.
Bez względu na to, czy chcesz posiadać dodatkowe zabezpieczenie finansowe, czy zbierasz na konkretny cel – PADO24 zapewni Ci porady, dzięki którym wybierzesz produkty finansowe zapewniające pomoc w oszczędzaniu. Z nami znajdziesz między innymi odpowiednie konta, PADO24 to też porównywarka lokat i innych produktów proponowanych przez banki. Dzięki nam oszczędzanie będzie miało sens!

Jak mądrze oszczędzać?

Wbrew pozorom jednak oszczędzanie wcale nie jest czymś banalnym. Aby było ono skuteczne, należy podejść do niego mądrze i z ułożonym wcześniej planem. Przede wszystkim już dawno skończyły się czasy, gdy pieniądze odkładało się w gotówce i chowało je gdzieś we własnym domu, w trudno dostępnym miejscu. Dziś do tego celu służą nam specjalne produkty bankowe – przede wszystkim konta oszczędnościowe oraz lokaty. Mają one wiele zalet. Należy do nich po pierwsze bezpieczeństwo – bank jest je w stanie zapewnić naszym środkom w znacznie większym stopniu niż my sami. Po drugie natomiast, decydując się na taki produkt, możemy jeszcze zyskać – konta oszczędnościowe i lokaty są zazwyczaj oprocentowane. „Zarobki” uzyskane w ten sposób nie będą co prawda raczej zbyt wysokie, ale za to otrzymamy je dość niskim kosztem, bez szczególnego wysiłku czy starań.

Każdy, kto chce zacząć oszczędzać swoje środki w banku, ma do wyboru dwa podstawowe służące do tego produkty – konto oszczędnościowe oraz lokatę. Zarówno jeden, jak i drugi ma całkiem sporo zalet. Decyzja powinna zależeć od tego, w jaki sposób chcemy oszczędzać oraz co właściwie chcemy osiągnąć.

Konto oszczędnościowe przeznaczone jest raczej do odkładania środków na bieżąco. Jest ono dostępne dla swojego użytkownika przez cały czas. Za każdym razem, gdy dysponujemy jakąś zbędną dla nas aktualnie kwotą, możemy ją wpłacić na ten rachunek. Dobrym pomysłem może być więc na przykład przelewanie na niego pewnej sumy każdego miesiąca po wypłacie. Jeżeli będziemy w tym konsekwentni, po pewnym czasie odłożymy całkiem sporo pieniędzy. Zaletą konta oszczędnościowego jest również możliwość pobierania z niego środków. Najczęściej bez konsekwencji możemy to zrobić raz na miesiąc. W pewnych sytuacjach opcja ta może być bardzo pomocna, ale niekiedy też niestety będzie ona rodzić nieuzasadnione pokusy.

Lokata jest natomiast znacznie mniej „elastycznym” produktem. Zakładamy ją w sytuacji, gdy jesteśmy w posiadaniu pewnej większej sumy pieniędzy, której w danej chwili nie zamierzamy wykorzystać. Lokata trwa pewien określony czas (na przykład kwartał, pół roku albo rok), w trakcie którego właścicielowi nie wolno naruszyć umieszczonych na niej środków. Złamanie tej zasady wiąże się z pewnymi konsekwencjami – najczęściej utratą zgromadzonych dotąd odsetek.

Konto oszczędnościowe czy lokata? Wybierz z PADO24!

Decyzja, czy odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, czy na lokacie, powinna być więc uzależniona od naszych osobistych potrzeb, planów i preferencji. Jeżeli mamy pieniądze, które chcemy wykorzystać dopiero za jakiś czas – wybierzmy lokatę. Jeśli natomiast interesuje nas bardziej bieżące odkładanie i chcemy długoterminowo zgromadzić pewną kwotę na określony cel – lepsze będzie konto oszczędnościowe. Również sam wybór konkretnego produktu może nam nastręczyć pewnych trudności – w końcu oferta instytucji finansowych jest dziś bardzo bogata. Dlatego warto korzystać z przydatnych narzędzi, takich jak na przykład porównywarka PADO24. Dzięki niej możesz uzyskać rzetelne i sprawdzone informacje, które przedstawione zostaną dodatkowo w przejrzysty i czytelny sposób. PADO24 pomoże Ci dokonać najlepszego możliwego wyboru!


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus