Skip to content
Pokaż menu

Podwójna uczta dla miłośników sztuki

Interesującą ceramikę i przyciągającą wzrok nie tylko damski biżuterię oglądać można w  MDK Muflon w Sobieszowie. Wystawa prac Grażyny Górskiej i Rafała Klementowskiego  wzbudziła wśród przybyłych wiele emocji.

W głównej sali zaprezentowano ceramikę Rafała Klementowskiego, na co dzień przewodnika górskiego i nauczyciela ceramiki.

- Są tu wybrane prace z kilku lat. Znalazła się tu ceramika użytkowa i artystyczna. Znalazły się tu także wizerunki św. Wawrzyńca i Żydów. Są to tematy bardzo wdzięczne, plastyczne- tak scharakteryzował swoje prace artysta.

Ceramika w przypadku Rafała Klementowskiego to nie tylko oswojona technika, ale przede wszystkim forma ucieczki i autoterapii. To metoda na zachowanie psychicznej równowagi porównywalna do biegu górskiego na długim dystansie, po którym wraca się odmienionym i oczyszczonym.

W drugiej sali zaprezentowano cudeńka  Grażyny Górskiej. Jak dobrze wiadomo biżuteria nabiera blasku na pięknej kobiecie. Tak też było tym razem. Cztery driady miały na sobie niesamowite naszyjniki i pierścionki.

Duży wpływ na twórczość Grażyny Górskiej miał artysta Manuel Armanii, który sprecyzował i nadał kierunek jej twórczości. Biżuteria stała się nie tylko użytecznym przedmiotem, ale nabrała formy, charakteru i nowego wyrazu.

- Moje prace noszą między innymi Kora Jackowska, Ewa Błaszczyk i Iwona Chołuj. Lubię prostotę, dlatego też moje prace złożone są ze sznurka, korali, kamieni szlachetnych czy bursztynu. Kora określiła biżuterię ode mnie jako sceniczną i to chyba najlepsze dla niej określenie- dodała artystka.

Kuratorem wystawy jest Agata Makutynowicz. Kto nie zdążył przyjść na wernisaż może obejrzeć prace do stycznia.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus