Skip to content
Pokaż menu

Polacy triumfują podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie

Trzeci dzień Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie przebiegał pod znakiem popisów kolarzy szosowych. W wyścigu kobiet triumfowała Niemka Kathrin Hammes, a wśród mężczyzn ponownie najlepszy był Czech Petr Vakoc. Bardzo dobrze spisali się Polacy. Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła drugie miejsce, a Martyna Klekot trzecie, brąz dołożył także Emanuel Piaskowy.

 

 

Trzeci dzień zawodów rozpoczął się od wyścigu kobiet. Ze względu na trudne warunki pogodowe sędziowie UCI zdecydowali o skróceniu trasy wyścigu o jedno okrążenie. Z tego względu kobiety rywalizowały na trasie liczącej 65 km. Od samego początku na czoło wyszła grupa kolarek prowadzonych przed dwie Polki: Katarzynę Solus-Miśkowicz i Martynę Klekot. W tej grupie była też srebrna medalistka w jeździe na czas Niemka Kathrin Hammes. I jak się później okazało to właśnie te trzy panie między sobą rozegrały walkę o medale.
 
- Najpierw jechałyśmy we trzy, niestety Martyna pod górę nie wytrzymała tempa. Potem jechałyśmy z Kathrin we dwie – mówiła Katarzyna Solus-Miśkowicz, na co dzień studentka kieleckiej Wszechnicy Świętokrzyskiej.
 
Niestety dzielna Polka specjalizująca się w górskiej odmianie kolarstwa nie dała rady Niemce. - Starałam się atakować, ale tak jak mówiłam, Niemka była mocniejsza i gdy zaatakowała na ostatnim podjeździe to już po prostu nie dałam rady.Kasia nie ukrywała, że był to dla niej trudny wyścig.
 
- Bardzo się stresowałam przed dzisiejszym startem, o wiele bardziej niż przed MTB. Startowałam na szosie pierwszy raz od dwóch lat, także jestem bardzo zadowolona – zakończyła Polka.
 
A zwyciężczyni Kathrin Hammes promieniała z radości. – Liczyłam, że uda mi się pojechać lepiej niż na wczorajszej czasówce, która nie jest moją specjalnością. I tak się stało – mówiła z uśmiechem Niemka. Dodała też, że był to jej pierwszy występ w naszym kraju. – Zawody odbyły się w naprawdę pięknej scenerii. Były świetne zorganizowane, wyjeżdżam stąd z wspaniałymi wspomnieniami – powiedziała Kathrin, na co dzień także studentka socjologii na Uniwersytecie we Freiburgu.
 
Ostatecznie wygrała Niemka, przed Solus-Miśkowicz i Klekot. Na uwagę zasługuje, że w czołowej ósemce znalazły się aż cztery Polki, bo czwarta była Paulina Cywińska, a ósma Monika Brzeźna.
 
tekst i foto; organizator
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus