Skip to content
Pokaż menu

Rondo na Rataja?

Śmiertelny wypadek do jakiego doszło ponad miesiąc temu na ulicy Cieplickiej przy osiedlu Orle, spowodował ożywioną dyskusję o usprawnieniu systemu komunikacyjnego w tej okolicy. Zaczęto od dyskusji o doświetleniu przejść dla pieszych, tym na którym doszło do tragedii w której zginęły trzy starsze osoby, oraz przy ulicy Rataja, z którego korzystają dzieci idące do pobliskiej SP 6.

Ale konsekwencją tych rozważań stała się też dyskusja o budowie ronda na skrzyżowaniu Cieplickiej i Rataja. Kierowcy przejeżdżający tędy wiedzą, jak łatwo jest tam nie zauważyć samochodu lub pieszego. Rondo rozwiązałoby ten problem w znaczym stopniu. Rada dzielnicy Cieplice przygotowała nawet projekt przebudowy tego miejsca, a na ostatnim spotkaniu wysłuchała opinii policji w osobie naczelnika wydziału ruchu drogowego, Macieja Dyjacha i przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Wniosek ze spotkania jest jeden, tylko rondo w pełni rozwiąże problemy jakie napotykają tutaj kierowcy.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Czesław Wandzel, sceptycznie podchodzi do budowy ronda w tym miejscu. – Może rondo, może inne rozplanowanie skrzyżowania – tłumaczy – na razie nie rozpatrujemy jego przebudowy, bo miasto nie ma na ten cel pieniędzy. Dyskusja dotyczyła bardziej oświetlenia przejść, a nie przebudowy skrzyżowania. To nie jest najbardziej niebezpieczne miejsce. Pilniejsze jest wybudowanie ronda na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej i Lubańskiej w Goduszynie czy Romera i Cieplickiej koło byłej już szkoły rolniczej. Tam nie ma praktycznie żadnej widoczności i często ludzie ryzykują wyjeżdżając na skrzyżowanie.

Rondo na Rataja, tak potrzebne w tym miejscu, chyba nie powstanie zbyt szybko…

 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus