Skip to content
Pokaż menu

Sceny jak z gangsterskiego filmu

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który został porwany w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony został pobity. Porywacze wrzucili go do głębokiego komina.

 

Do zdarzenia doszło 13 lipca br. około godziny 14.00 w Jeleniej Górze. Trzech mężczyzn w wieku od 33 do 39 lat zwabiło pokrzywdzonego do jednego z warsztatów pod pretekstem sprzedaży elektronarzędzi. Następnie pobili go, zastraszyli nożem,  wsadzili do samochodu i wywieźli z miasta.

 

Jak się później okazało porywacze pojechali do lasu na  terenie powiatu lwóweckiego. Wrzucili mężczyznę do głębokiego na około 9 metrów komina i odjechali.

 

W drodze jeden z mężczyzn zadzwonił do znajomej pokrzywdzonego i poinformował, że jak nie zapłaci 5000 zł to nie zobaczy jego oraz jej samochodu, ponieważ tym autem przyjechał on do warsztatu. Kobieta w obawie o życie i zdrowie mężczyzny powiadomiła policję.

 

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie pokrzywdzonego. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny liczyła się każda minuta. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności oraz zebranych w tej sprawie informacji ustalili i wytypowali podejrzanych. Po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia porywacze zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odnaleźli porwanego. Nic mu się nie stało.
 
 
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanom za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

fot. KMP

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus