Skip to content
Pokaż menu

Stadion będzie na wiosnę

Stadion przy ulicy Złotniczej, przebudowywany oficjalnie na centrum pobytowe Euro 2012, nie będzie dokończony w tym roku. Chociaż nadal na tablicy informacyjnej widnieje data ostatni grudnia tego roku, to jak mówią budowlańcy, prace zostaną zakończone w pierwszej połowie przyszłego roku.

Było tam sporo problemów: najpierw z projektem budynku socjalnego i trybun. Okazało się, że projekt wykonany ma poważne braki i całość musiała być przekonstruowana. To zajęło wiele tygodni. Był też problem ze światłowodem Telekomunikacji, który biegł przez plac budowy, a nie było go na żadnych planach. Kolejne tygodnie zajęło przełożenie go i poprowadzenie inną trasą.

 

Nie będzie też drugiego boiska treningowego, z trwałą, sztuczną nawierzchnią. To stawia pod znakiem zapytania sensowność prowadzenia zajęć piłkarskich i treningów, bowiem murawa położona już na płycie boiska zniesie bez uszczerbku około 8 godzin gry w tygodniu. Zdaniem działaczy piłkarskich starczy to zaledwie na rozgrywki ligowe KS Karkonosze i jeden, maksymalnie dwa treningi w tygodniu. To za mało, na utrzymanie formy i rozgrywki treningowe. To oznacza, że albo murawa warta setki tysięcy złotych, zostanie zdewastowana w jeden sezon, albo konieczność trenowania w Cieplicach, gdzie też grają inne drużyny.

-Budowa boiska treningowego była zaplanowana na drugi etap inwestycji, który chcielibyśmy zrealizować w partnerstwie publiczno-prywatnym. Nie sądzę, żeby to nastąpiło przed rokiem 2014 – powiedział prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.

Jak to wpłynie na poziom gry zawodników reprezentacyjnej drużyny miasta, okaże się w przyszłym sezonie.

 

Za to będzie pełen stadion lekkoatletyczny, do biegów, skoków w dal, w wzwyż i o tyczce. Będzie można miotać kulą, rzucać dyskiem i młotem, jest tor do rzutów oszczepem. Jak będzie wykorzystywany przez jeleniogórskich lekkoatletów i czy będą tam się odbywały rozgrywki powiatowe, wojewódzkie czy ogólnopolskie zależeć będzie już od pracy zarządcy stadionu, którym zostanie spółka Termy Cieplickie. – Zdecydowaliśmy się powierzyć stadion na ulicy Złotniczej spółce, która będzie się zajmowała rekreacją i sportem na basenach. Na razie dojdzie im ten stadion, a w przyszłości inne obiekty sportowe – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Mirosława Dzika.

Zakres robót nie obejmuje ławek na widowni wokół obiektu. Na razie zostaną stare, plastikowe ławki. Będą musiały obsłużyć przynajmniej kilka sezonów.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus