Skip to content
Pokaż menu

Strefa nieograniczonych możliwości

15 wydanych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej i nowe w przygotowaniu. Blisko 2,1 mld zł poniesionych nakładów inwestycyjnych i kolejne inwestycje w realizacji. Prawie 7 tys. zatrudnionych osób. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, nowoczesne centra badawcze i usługowe, innowacyjne technologie. Firmy reprezentujące kapitał krajowy i zagraniczny z powodzeniem prosperują, reinwestują, powstają na terenach Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.


Ważną część terenów kamiennogórskiej strefy ekonomicznej znajduje się w naszym powiecie. W Kamiennej Górze działalność gospodarczą prowadzą: Kalibra Sp. z o.o., Effect-System S.A., Effect-System Sp. z o.o., Sopp Polska Sp. z o.o., Autocam Poland Sp. z o.o., Joh. Clouth Composite Technology Sp. z o.o., PPHU Stolko S.C. Iwona Kozłowska-Mikołajczak, Piotr Kozłowski, PPHU Andy Izolacje Tekstylne Andrzej Maciaszek, Usługowa Pracownia Chemiczna Piotr Barański, Miranda 2 Sp. z o.o., Sopp Packaging Sp. z o.o. i Metaline Sp. z o.o. Jeden z zakładów jest ulokowany w Krzeszowie -
Takata Parts Polska Sp. z o.o. Kolejny działa w Lubawce – Lubatex Sp. z o.o. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w powiecie kamiennogórskim reprezentują różne branże. Produkowane są tu m.in.: części i akcesoria do aut światowych marek, nośniki reklamy, laminat techniczny, wyroby tekstylne, a nawet metale szlachetne próby odpowiadającej najwyższym standardom światowym.

Wyraźnie widać ożywienie gospodarcze. Prawie wszystkie działające w naszej strefie firmy systematycznie zwiększają zatrudnienie, jak również budują nowe hale produkcyjne, rozbudowują istniejące, inwestują w coraz to nowocześniejsze linie technologiczne – mówi Iwona Krawczyk, prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej.

Kolejne tereny inwestycyjne w Kamiennej Górze i Jeleniej Górze


Włączenie w lipcu do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości kolejnych terenów umożliwi realizację nowych inwestycji, w tym również o innowacyjnym charakterze, ukierunkowanych na produkcję eksportową. Jak informuje prezes zarządu kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk, powstaną nowe miejsca pracy. W perspektywie kilku lat będzie ich ok. 750 przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 245 mln zł.


W samej Kamiennej Górze do obszaru strefy zostały włączone grunty o powierzchni ponad 10 ha, w rejonie ulic: Polnej i Jesionowej. Mogą to być bardzo atrakcyjne działki, jednak wymagają dużych nakładów finansowych, zapewniających dostęp do niezbędnej dla inwestorów infrastruktury. Dodatkowym atutem tych nieruchomości będzie ich lokalizacja przy drodze ekspresowej S3, na odcinku Bolków – Lubawka.


Infrastruktura dla przedsiębiorców


Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw jest możliwy dzięki realizacji zadań infrastrukturalnych, które systematycznie zwiększają i poprawiają dostęp oraz atrakcyjność oferowanych terenów, unowocześniają już funkcjonujące obszary, przyczyniając się do wielu reinwestycji. Strefa w tym roku zaplanowała prawie 3 mln zł na realizację zadań inwestycyjnych, na: infrastrukturę drogową, edukacyjną oraz termomodernizację budynku strefy.


Umowa na realizację przebudowy ul. Jedwabnej w Kamiennej Górze już została podpisana z Jeleniogórskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. Inwestycja obejmuje odcinek będący własnością kamiennogórskiej strefy. Powstaną: dwukierunkowa nawierzchnia wraz z poboczem, przepusty drogowe, rowy przydrożne, system odwodnieniowy oraz bariery drogowe.


SSEMP S.A. w ramach porozumień realizuje zadania z zakresu infrastruktury edukacyjnej w: Kamiennej Górze, Jeleniej Górze, Lubaniu. Inwestując w infrastrukturę edukacyjną przyczynia się do dostosowania kształcenia zawodowego dla potrzeb lokalnych rynków pracy.


Bezpłatne doradztwo biznesowe


Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze zachęca do skorzystania z bezpłatnego doradztwa biznesowego w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej, efektywnego jej prowadzenia oraz kształtowania planów rozwojowych firmy. W ramach konsultacji każdy zainteresowany uzyska informacje na temat możliwości finansowania projektowanych przedsięwzięć, w ramach środków z nowej perspektywy finansowej.


Korzyści współpracy z kamiennogórską strefą to: zwolnienie z podatku dochodowego, możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości, konkurencyjne ceny nieruchomości, sprzyjające regulacje prawne, profesjonalizm i wysoka jakość usług świadczonych przez zespół strefy.


tekst i foto: Mo-Ja Multimediadodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus