Skip to content
Pokaż menu

Trudny półmetek sezonu kolarzy MKS 11

Koniec Czerwca to czas, kiedy zawodnicy osiągnęli już wysoki poziom sportowy i są gotowi na najważniejsze starty w sezonie (Mistrzostwa Polski). Najpierw jednak sprawdzaliśmy swoją formę na Bike Maratonie we Wrocławiu (22.06). Skład i wyniki:

 

Dystans Giga:

Bartosz Moskwa 10 msc. kat. M2

Rafał Boroński – 15 msc. kat. M2

Jacek Bartkowiak 15 msc. kat. M4

 

Dystans Mega

Michał Grynienko – nie ukończył (defekt)

Alek Jawor 7 msc. kat. M1

 

Dystans Mini:

Grzegorz Walczak – 2 msc. kat. M3

Wojciech Bujak – 5 msc. kat. M3

Paweł Szymański 10 msc. kat. M1

Dominika Niemiec 1 msc. kat. K1

 

Jak widać wyniki były zadowalające.

 

Na uwagę zasługuję fakt, że podczas Mistrzostw Polski Medyków, które rozegrane były 23 Czerwca w Zgierzu „Malince” Monika Kostrzewa wywalczyła srebrny medal, zostając tym samym V-ce mistrzynią Polski Medyków, natomiast Marcin Kostrzewa otarł się o podium kończąc na bardzo dobrym 4 miejscu.

 

Tydzień po Wrocławskim maratonie nadszedł czas na sprawdzian formy na własnym podwórku a mianowicie podczas Grand Prix Mai Włoszczowskiej pod patronatem Lang Team Czesława Langa, jednej z najbardziej medialnych imprez kolarskich w Polsce.

W piątek 28 Czerwca Jeleniogórski rynek stał się areną zmagań kolarzy górskich z całego kraju i nie tylko, bowiem na wyścigu można było zobaczyć zawodniczki i zawodników z Niemiec, Belgii, Holandii, Finlandii czy nawet USA. Z racji tego, że zawody miały rangę UCI C1, start w imprezie miały tylko osoby posiadające licencję kolarską PZKOL.

Świetny start zanotował Michał Grynienko i Sebastian Wolny, którzy po eliminacjach zajmowali kolejno 15 i 18 miejsce. Podczas biegów w czwórkach doskonale radzili sobie na krętych ścieżkach i wąskich uliczkach miasta. Wysoka forma pozwoliła osiągnać ¼ finału w przypadku Sebastiana. Michał natomiast „wstrzelił” się do półfinału, gdzie ostatecznie zajął 3 miejsce. Przed biegiem finałowym, sędziowie postanowili jeszcze przeprowadzić „mały finał”, w którym Michał Grynienko zajął świetne 3 miejsce.

 

Zawody tego typu są świetną promocją miasta, myślę, że nasi kolarze byli rozpoznawani podczas sprintów a nasze koszulki utkwiły w pamięci kibiców.

Nie napawa jednak optymizmem fakt, że spiker prowadzący całą imprezę, mieszkający, na co dzień w Jeleniej Górze nie rozpoznał naszych zawodników. Przykre, ale niestety prawdziwe jest to, że miasto promujące się jako stolica MTB w Polsce wciąż bardzo słabo wspiera tą dyscyplinę.

 

Sobota była dniem przerwy dla kolarzy startujących w Grand Prix, ale pozostali zawodnicy nie próżnowali i ścigali się na Amatorskich Mistrzostwach Polski Family Cup w Karpaczu.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

 

Paweł Szymański Junior

Krzysztof Baran Elita

 

Tak więc koszulki Amatorskich Mistrzów Polski jadą do Jeleniej Góry! Warto także dodać, że tego samego dnia podczas czasówki w Proszówce Alek Jawor wywalczył V-ce mistrzostwo Województwa.

 

30 Czerwca, niedziela, to dzień głównego startu Grand Prix (II edycja Pucharu Polski XCO).

Trasa na Paulinum zebrała żniwo w postaci pękniętej ramy, pokrzywionych kół i podartych Szytek (rodzaj opony). Niestety trójka zawodników: Bartosz Moskwa, Sebastian Wolny
i Michał Grynienko nie zaliczyli tego wyścigu do udanych.

Wielkie brawa należą się jednak dla jedynego naszego juniora młodszego Damiana Chojeckiego, który świetnie radził sobie z trasą wokół Paulinum. Po ciężkiej walce zajął doskonałe 4 miejsce. Gdyby nie fakt, że na początku drugiej rundy zerwał łańcuch i 3 kilometry musiał pokonać na piechotę, wynik był by z pewnością dużo lepszy.

 

W tym samym dniu Wojciech Bujak i Grzegorz Walczak szczęśliwie ukończyli wyścig na Łysogórkach zajmując kolejno 1 i 2 miejsce Open.

 

Po ciężkich zmaganiach z defektami przyszedł czas na najważniejszy start w sezonie. Dla każdego z nas były to inne zawody. 4-7 Lipca to impreza Mistrzowska w formulce XCE
i XCO w Żerkowie oraz Etapowy maraton Bike Adventure w Piechowicach.

 

Skład: Michał Grynienko, Sebastian Wolny, Damian Chojecki, Grzegorz Walczak i Piotr Karmelita to ekipa walcząca na Mistrzostwach w Żerkowie.

 

4 Lipca, czwartek to start wyścigu juniorów młodszych a więc Damiana. Tego dnia nie obyło się bez pecha, jadąc na 3 miejscu musiał pogodzić się z wyższością trasy i po kilku upadkach spadł na 6 miejsce. Był to jednak świetny sprawdzian formy i duża porcja doświadczenia.

 

6 Lipca, sobota i maraton poprzedzający niedzielny wyścig główny. Wyniki:

Chojecki Damian 2 msc. kat. M1

Grzegorz Walczak 2 msc. kat. M3

Piotr Karmelita 8 msc. kat. M3

 

7 Lipca, niedziela, wyścig główny kategorii Masters, Elita, U23. Wyniki:

Grzegorz Walczak 9 msc. Masters

Sebastian Wolny 16 msc. U23

Michał Grynienko – nie ukończył U23

 

W tych samych dniach (4-7 Lipca) Dominika Niemiec, Bartosz Moskwa, Monika Kostrzewa
i Marcin Kostrzewa podzieleni na 2 pary wystartowali w górskiej etapówce pod nazwą Bike Adventure organizowaną przez Maćka Grabka.

 

Zawodnicy na dystansie FUN mieli do pokonania ponad 120 kilometrów i 3000 metrów przewyższenia. Po pierwszym dniu Bartek z Dominiką wypracowali sobie bezpieczną przewagę nad drugą klubową parą. Na szczęście w przebiegu całego wyścigu obyło się bez wypadków i defektów.

 

Podsumowując, to był naprawdę trudny półmetek kolarskich zmagań kolarzy MKS 11. Nie zawsze udało się stanąć na podium, często prześladował nas pech i wykluczały defekty, ale wierzymy, że druga połowa sezonu będzie równie emocjonująca i dostarczy nie tylko nam, ale także Państwu (kibicom) wielu wrażen.

 

Bartosz Moskwa

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus