Skip to content
Pokaż menu

Uczniowie z Sobieszowa pomogli biednej rodzinie

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 15 i gimnazjum nr 5 po raz trzeci zostali Darczyńcą potrzebującej rodziny w akcji Szlachetna Paczka.

 

Wszystkie dary zapakowano do 27 paczek.

 

W tym roku szkoła została Darczyńcą dla 4 - osobowej rodziny: pana Romana, pani  Marii, 9-letniej Julii i 13-letniego Marcina. Mieszkają w bardzo trudnych warunkach. Ich mieszkanie to jeden mały pokoik i kuchnia bez łazienki i bieżącej wody. W 27 paczkach zgromadzono żywność, artykuły chemiczne, papiernicze, koce, garnki. Zakupiono obuwie dla całej rodziny oraz odzież. Darczyńcy nie zapomnieli także o drobnych upominkach.
 
- Przy odpakowywaniu paczek nie obyło się bez łez i wzruszeń. 9-letnia Julia tuliła i całowała nowego mówiącego do niej misia, a 13-letni Marcin skakał z radości na widok szachów, warcab, gier matematycznych- powiedziała Justyna Kalisz, która wreczała paczki rodzinie.
 
Szkoła podobnie jak w ubiegłych latach otrzymała Certyfikat Szlachetnej Paczki.
 
Koordynatorem akcji w szkole była Justyna Kalisz, której pomagały Dorota Skowron, Maria Furtak, Marta Kawa i Marta Bryszewska.
 
W akcję pomocy rodzinie włączyli się także : posłanka Zofia Czernow oraz pracownicy biura poselskiego, klub RETRO sport&fitness , Magdalena Andrzejewska, hurtownia chemiczna JAG, gminna spółdzielnia "Samopomoc Chłopska", Zdzisław Kupnicki, firma DEMAR,  Waldemar Gorczyca i Janusz Wojtas.

Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej, sponsorów Rodzina spędzi święta pełne wiary i nadziei.

fot. AP

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus