Skip to content
Pokaż menu

Wędrówki z posłanką

Już po raz szósty  posłanka Zofia Czernow zaprosiła miłośników Nordic Walking na wspólną wędrówkę do Parku Krajobrazowego w Bukowcu ze zwiedzaniem obiektów przypałacowych.

W sobotę 26.07.2014  ponad 50 osobowa grupa miłośników Nordic Walking spotkała się w Łomnicy, by wyruszyć w 10 km trasę, po malowniczym szlaku ścieżki dydaktyczno- turystycznej do Bukowca. Ponad 6 godzinny spacer sprawił wszystkim uczestnikom sporo radości, dopisała pogoda a oczy cieszyły malownicze krajobrazy.

 

Największą atrakcją wędrówki było zwiedzenie kompleksu pałacowego i parku krajobrazowego. O pałacach w Kotlinie Jeleniogórskiej i ich tajemnicach  w ciekawy sposób opowiadał Witold Szczudłowski - Dyrektor Biura Związku Gmin Karkonoskich.

 

Smakowity poczęstunek na świeżym powietrzu wzmocnił uczestników sobotniej wycieczki przed powrotem zielonym szlakiem do Mysłakowic. Grupa zapewniała, że chętnie wezmie udział w następnej wyprawie. 

 

- Wspaniała wędrówka i super atmosfera w pięknych plenerach. Jestem tu po raz pierwszy, w promieniach słońca dominująca zieleń wygląda prześlicznie i te widoki na góry - zachwyca się pani Elżbieta -  polecam takie spędzanie czasu.

 

- Biorę udział we wszystkich wycieczkach organizowanych przez panią poseł i zawsze jest ciekawie, sporo dla ducha ale też coś i dla ciała. Pani Poseł i jej ekipa (Ola, Marysia i Michał) dba zawsze zarówno o nasze samopoczucie, jak i o odpowiednią regenerację sił w drodze. Wiedziałam, że nas nie zamęczy, a będą miłe wspomnienia -  mówi pani Alicja.

 

- Mamy wiele przepięknych zakątków właśnie tu w naszym regionie. Możemy też szczycić się wspaniałymi zabytkami. Niektóre nawet dla mieszkańców Jeleniej Góry nie są zbyt dobrze znane. Cieszę się, że mogę je promować, także w taki sposób - z kijkami w ręku. Przy tak pięknej pogodzie to sama przyjemność - podkreśliła bardzo zadowolona ze wspólnej wyprawy  pani poseł.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus