Skip to content
Pokaż menu

Zamiast na zabawę trafił na komisariat

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który okradł właścicielkę jednego ze sklepików w Szklarskiej Porębie. Jego łupem padł portfel wraz z pieniędzmi oraz dokumentami. Za skradzione pieniądze chciał się zabawić i wsiadł do taksówki brata pokrzywdzonej, który zamiast na zabawę zawiózł go do komisariatu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 50-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego podejrzanego o kradzież. Mężczyzna 9 sierpnia br. około godziny 19.00 przyszedł do jednego ze sklepików z lokalnymi produktami w Szklarskiej Porębie i złożył zamówienie na zakup sera dla swoich 35 kolegów, z którymi odpoczywał w jednym z ośrodków. Zamówienie opiewało na 1200 zł. Kiedy właścicielka zajęła się przygotowywaniem towaru, 50-latek wykorzystał jej chwilową nieuwagę i ukradł leżący portfel. Jego łupem padło 1700 zł oraz dokumenty. Opuścił sklep pod pretekstem wezwania taksówki, aby przewieźć zamówiony towar do ośrodka.
Kiedy właścicielka zorientowała się, że została najprawdopodobniej wprowadzona w błąd i okradziona powiadomiła policję oraz swoich znajomych i rodzinę. 50-latek zaś postanowił  za skradzione pieniądze zabawić się. Mężczyzna wsiadł do jednej z taksówek. Miał jednak pecha, ponieważ okazało się, że wsiadł do auta brata pokrzywdzonej, który w trakcie rozmowy zorientował się, że to on najprawdopodobniej okradł siostrę. W tej sytuacji 50-latek zamiast na zabawę , trafił do komisariatu w Szklarskiej Porębie.

Kiedy potwierdziło się, że to on ukradł portfel został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,7 promila.

Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórska Policja apeluje o pilnowanie swoich rzeczy i nie pozostawianie ich bez opieki. Okazja czyni złodzieja. Tak pozostawione mienie staje się łatwym łupem dla złodzieja.


za: KMP


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus