Skip to content
Pokaż menu

Zamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym

Zima na stałe już zawitała w Karkonosze. Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego robią przegląd górskich szlaków. Tradycyjnie już jako pierwszy zamknięty został szlak czerwony na odcinku Schronisko PTTK Nad Łomniczką do Domu Śląskiego.


Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego zdemontowali słupki i łańcuchy na odcinkach szlaku czerwonego nad Kotłem Małego i Wielkiego Stawu. Zdemontowano mostek na Łomniczce, co równoznaczne jest z zamknięciem na okres zimowy odcinka szlaku czerwonego od Schroniska PTTK Nad Łomniczką do Domu Śląskiego. 

Szlak ten, o długości 2160 metrów, zamykany jest na okres zimowy ze względu na zagrożenie lawinowe i silne oblodzenie.  Jeśli pojawią się większe opady śniegu i zagrożenie lawinowe to zamknięte zostaną kolejne szlaki. 


W okresie zimowym zamknięte będą następujące szlaki:


1. Droga Jubileuszowa na Śnieżkę (znaki niebieskie), od Śląskiego Domu do zejścia szlaku na Kowarski Grzbiet,

2. od Schroniska Nad Łomniczką, przez Kocioł Łomniczki do Śląskiego Domu (znaki czerwone),

3. przez niszę niwalną Białego Jaru (znaki żółte) - w tym czasie wytyczony jest szlak zimowy od górnej stacji wyciągu na Kopę do Strzechy Akademickiej,

4. od Domku Myśliwskiego do Samotni (znaki niebieskie),

5. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte) - obowiązuje tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego, 

6. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (znaki zielone).


źródło: KPN
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus