Skip to content
Pokaż menu

Zbliża się Izerska Wielka Wyrypa

Ogromne puste przestrzenie, na których można usłyszeć w końcu swój oddech, malownicza dolina rzeki Bóbr, gdzie czas płynie jakby nieco leniwie, piękne pagórki porośnięte starymi lasami i Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki. Tak zapowiada się tegoroczna edycja IV Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerskiej Wielkiej Wyrypy. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia. Bazą wypadową będzie malowniczo położone wśród zielonych wzgórz miasto Lwówek Śląski, słynące w całej Europie z najstarszego i co ciekawe wciąż działającego browaru w Polsce.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć tras. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 20, 50 lub 100 km. Rowerzyści wystartują na 70 bądź 150 km. Niech łagodne pagórki wokół Lwówka nie zmylą uczestników. Ci, którzy myślą, że trasy będą mało wymagające kondycyjnie i nawigacyjnie są w błędzie. Ich budowniczowie – Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org już zapowiadają, że na większości tras łatwo nie będzie. – Jedynie trasa piesza 20 kilometrowa będzie nieco łatwiejsza, bo przygotowujemy ją specjalnie z myślą o początkujących uczestnikach, których start w tych zawodach ma zachęcić do dalszej zabawy w rajdach na orientację – zdradza Kornel Jaskuła.

Spytaliśmy też Arkadiusza Jaskułę, który szykuje trasy dla rowerzystów, czy na ulgi mogą też liczyć fani dwóch kółek, którzy wystartują na nowej w tym roku trasie 70 km.

– Na ulgę bym nie liczył. To w końcu rajd ekstremalny. A tak bardziej poważnie to przy budowaniu tras rowerowych staraliśmy się możliwie szerokim łukiem omijać odcinki asfaltowe. Teren w tym roku daje nam pełen przekrój dróg: od asfaltów, poprzez szerokie szutry, użytkowane drogi polne po zarośniętą trawą i ledwie widoczną miedzę, która kiedyś była drogą. Oczywiście to wszystko dawkowane jest rowerzystom z odpowiednim umiarem. Wydaje mi się że będzie to ciekawa rowerowa przygoda. Czy będzie ciężko? Nie bardziej niż zwykle na IWW – zapowiada Arkadiusz Jaskuła.

Przypominamy, że zapisy na Izerską Wielką Wyrypę kończą się tuż przed imprezą.

– Na chętnych do startu czekamy do 11 sierpnia. Zgłaszać można się poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Spodziewamy się w tym roku rekordowej ilości uczestników, co nas bardzo cieszy, ale i stawia ogromne wyzwania – mówi Arkadiusz Zapotoczny, kierownik i pomysłodawca imprezy. Przypomina też, że w ramach wpisowego zawodnicy otrzymają darmowy nocleg dzięki gościnności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim, ciepły posiłek regeneracyjny na mecie zawodów, dostęp do prysznicy z ciepłą wodą, bufety na trasach oraz co najważniejsze – mapy.

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby zmierzyć się z przygodą!

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus