Skip to content
Pokaż menu

Zgłoś swój film na ZOOM

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "ZOOM - ZBLIŻENIA" to znaczące i poważne wydarzenie kulturalne zaliczane do wąskiego grona największych i najważniejszych tego typu w Polsce. Jelenia Góra bardzo mocno zaznacza się na OFFilmowej mapie Polski, z każdym rokiem przybywa wartościowych filmów oraz twórców z kraju i zagranicy.

Festiwal ma na celu, przedstawienie kultur, języka filmowego, wymianę idei oraz prezentację i promocję niezależnej sztuki filmowej.
Organizatorami tego zdarzenia artystycznego promującego kino niezależne, odbywającego się pod patronatem Światowej Unii Filmu Niezależnego (UNICA) jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.
Jest to impreza o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Na Festiwal przyjeżdżają miłośnicy kina z całego kraju oraz zagranicy.
W ramach festiwalu odbywają się projekcje konkursowe i pokazy specjalne, warsztaty filmowe, otwarte dla widzów obrady jury i spotkania z twórcami, koncerty i inne imprezy towarzyszące.
Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form - filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz video-artów. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a w konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych.

Informujemy, że już można zgłaszać swoje filmy do festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.11.2013. Dodatkowe informacje na stronie www.zoomfestival.pl - można stamtąd pobrać regulamin oraz kartę zgłoszenia filmu.

17 Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM - ZBLIŻENIA odbędzie się 18 - 23 lutego 2014. Podczas fetstiwalu będzie można spotkać się z twórcami filmów, wziąć udział w warsztatach filmowych a także posłuchać koncertów.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus