Skip to content
Pokaż menu

Programy

Informacje 4371 materiałów

 • Wydarzenia z dnia 25.03.2015 r. wideo

  Wydarzenia z dnia 25.03.2015 r.

  Zapraszamy na środowe Wydarzenia, a w nich m.in.: ukryte kamery, budżet partycypacyjny Karpacza,przenosiny "paszportówki"

  10:42 Informacje 2015
 • Gorączka złota w Karkonoszach wideo

  Gorączka złota w Karkonoszach

  Złote drobiny pojawiły się w strumieniach Sobieszowa i Piechowic. Czy w Karkonoszach, po kilkuset latach ponownie, wybuchnie gorączka złota?

  3:06 Informacje 2015
 • Jak walczyć z wypaleniem zawodowym? wideo

  Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?

  Sprawa wypalenia zawodowego w służbach mundurowych, wbrew pozorom jest poważna. W jaki sposób wspierać osoby, które zmagają się z tym problemem rozmawiano dziś w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej Przedwiośnie w Kowarach.

  1:46 Informacje 2015
 • Samuraje na Placu Ratuszowym wideo

  Samuraje na Placu Ratuszowym

  Samuraje, gejsze i miłośnicy wschodnich sztuk walk, zawładnęli w sobotnie przedpołudnie centrum Jeleniej Góry. W stolicy Karkonoszy przez dwa dni odbywać się będą Dni Kultury Japońskiej.

  1:50 Informacje 2015
 • "Karkonosze uczą, Karkonosze bawią", polsko-czeski piknik rodzinny wideo

  "Karkonosze uczą, Karkonosze bawią", polsko-czeski piknik rodzinny

  Tegoroczna majówka w Karpaczu obfitowała w wiele atrakcji nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. Jedną z propozycji był polsko-czeski piknik rodzinny, podczas którego obyły się m.in.: pochód prowadzony przez jilemnickie mażoretki, występy najróżniejszych zespołów czy cyrkowa bajka.

  2:24 Informacje 2015
 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja wideo

  Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Tradycyjnie w jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych w centrum miasta odbyły się uroczyste obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

  1:20 Informacje 2015
 • Uczczono pamięć zamordowanych lotników alianckich wideo

  Uczczono pamięć zamordowanych lotników alianckich

  Na jeleniogórskim lotnisku odbyła się uroczystość pierwszej rocznicy odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej bohaterskim lotnikom alianckim schwytanych podczas ucieczki z obozu jenieckiego w Żaganiu.

  1:47 Informacje 2015
 • Pancerna bitwa pod Paulinum wideo

  Pancerna bitwa pod Paulinum

  Kilkuset rekonstruktorów, oryginalne pojazdy pancerne z okresu II wś, samolot, motocykle i różnego rodzaju samochody. Tak wyglądała wczorajsza inscenizacja historyczna, która odbywała się przy pałacu Paulinum w Jeleniej Górze.

  2:56 Informacje 2015
 • Apel Poległych w Borowicach wideo

  Apel Poległych w Borowicach

  Z okazji 70-tej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej na cmentarzu w Borowicach odbył się Apel Poległych. Miejsce to jest szczególne, bo to właśnie tu pochowani są jeńcy wojenni.

  1:28 Informacje 2015
 • Turniej debla dobieranego z okazji Dnia Flagi Narodowej artykul

  Turniej debla dobieranego z okazji Dnia Flagi Narodowej

  2 maja obchodziliśmy uroczyście Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

  Sportowe 2015
 • Platforma nie wybacza wideo

  Platforma nie wybacza

  Pięciu jeleniogórskich działaczy PO z Jerzym Łużniakiem na czele, zostało wykluczonych z partii. Taką decyzję podjął wczoraj Krajowy Sąd Koleżeński.

  3:53 Informacje 2015
 • Perła Parku Zdrojowego wyremontowana wideo

  Perła Parku Zdrojowego wyremontowana

  Perła Parku Zdrojowego wyremontowana. Pawilon Edward należący do Uzdrowiska Cieplice jest obecnie jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Jeleniej Górze.

  1:24 Informacje 2015
 • Biegacze pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu wideo

  Biegacze pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

  Jelenia Góra włączyła się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. W tym celu zorganizowano specjalny bieg, z którego dochód przeznaczony zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej.

  1:50 Sportowe 2015
 • Wiosna Cieplicka rozpoczęta! wideo

  Wiosna Cieplicka rozpoczęta!

  XXXXII wiosna cieplicka oficjalnie rozpoczęta. Pomimo deszczu, na Placu Piastowskim zgromadziło się kilkaset osób aby posłuchać niezwykle energetyzujących wydarzeń muzycznych.

  2:39 Informacje 2015
 • Śnieżka zamknięta dla imprez sportowych? wideo

  Śnieżka zamknięta dla imprez sportowych?

  Czy szczyt Śnieżki, najwyższej góry Karkonoszy, może zostać zamknięty dla imprez sportowych? Wiele na to wskazuje, a taka właśnie decyzję podjęli już Czesi, do których należy połowa góry.

  2:34 Informacje 2015
 • Od dziś łatwiej stracić prawo jazdy wideo

  Od dziś łatwiej stracić prawo jazdy

  Od dziś polscy kierowcy jeżdżą wolniej – przynajmniej powinni. To efekt wprowadzenia nowych przepisów w kodeksie karnym. Za zbyt szybką jazdę, kierowanie pojazdem bez uprawnień lub prowadzenie po pijanemu straci się prawo jazdy lub trafi do więzienia.

  1:43 Informacje 2015
 • Perony jeleniogórskiego dworca do remontu wideo

  Perony jeleniogórskiego dworca do remontu

  Perony jeleniogórskiego dworca jeszcze w tym roku powinny zostać wyremontowane. PKP PLK niebawem ogłosić przetarg na to zadanie.

  1:33 Informacje 2015
 • MKS Karkonosze podsumowało sezon zimowy wideo

  MKS Karkonosze podsumowało sezon zimowy

  Okres zimowy zakończony, przyszedł więc czas na podsumowanie sezonu sportowego. Sędziowie oraz działacze Dolnośląskiego Związku Narciarskiego debatowali w Sobieszowie o problemach klubów sportowych oraz planach na kolejny sezon.

  3:08 Sportowe 2015
 • Noc Muzeów... noc z dreszczykiem wideo

  Noc Muzeów... noc z dreszczykiem

  Z soboty na niedzielę swoje drzwi otworzyły nie tylko muzea ale także teatry i Książnica Karkonoska. Specjalnie przygotowane ekspozycje, zajęcia dla całych rodzin czy spotkanie autorskie z porucznikiem Borewiczem to tylko niektóre atrakcje, które czekały na zwiedzających.Zapraszamy na relację z jeleniogórskiej Nocy Muzeów i Kultury.

  2:28 Informacje 2015
 • 	Ponad 200 letni zegar w Dziwiszowie będzie znów działał wideo

  Ponad 200 letni zegar w Dziwiszowie będzie znów działał

  Zegar na wieży kościelnej w Dziwiszowie nie działa od II Wojny Światowej. Mieszkańcy chcą go naprawić. Już niedługo dwustuletni zegar znów będzie odmierzał czas...potrzeba jedynie zebrać 30 tysięcy złotych.

  1:48 Informacje 2015
 • Dzień Rodziny w Karpaczu wideo

  Dzień Rodziny w Karpaczu

  Zabawa na świeżym powietrzu, wspólne tańce dzieci z rodzicami i degustacja potraw przygotowanych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – tak wyglądał dzień rodziny obchodzony w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Karpaczu.

  1:40 Informacje 2015
 • Darmowa mammografia w Karpaczu wideo

  Darmowa mammografia w Karpaczu

  Zakończyła się XI Dolnośląska Konferencja Szkoleniowo-naukowa Pielęgniarek i Położnych Onkologicznych. Jej celem było przedstawienie najnowszych osiągnięć w zakresie wiedzy, sprzętu oraz metod leczenia nowotworów.

  2:06 Informacje 2015
 • Bardzo rzadkie motyle powrócą w Karkonosze wideo

  Bardzo rzadkie motyle powrócą w Karkonosze

  Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia oraz Karkonoski Park Narodowy chcą przywrócić w Karkonoszach populację niezwykle rzadkiego w skali Europy motyla. Motyla – który wyginął na naszym terenie ponad 100 lat temu.

  2:26 Informacje 2015
 • Giełda pomysłów, czyli studencki plan na biznes wideo

  Giełda pomysłów, czyli studencki plan na biznes

  Jogurt, ekologiczny automat do skupu surowców wtórnych, zamiennik cukru lub nowatorska kawiarnia. Wszystkie te pomysły łączy jeden wspólny mianownik, mają być początkiem udanego biznesu, który rozkwitnie na lokalnym rynku.

  1:51 Informacje 2015
 • Jubileusz 1000-lecia nadania nazwy rzece Bóbr wideo

  Jubileusz 1000-lecia nadania nazwy rzece Bóbr

  W najbliższą sobotę w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się konferencja poświęcona jubileuszowi 1000-lecia nadania nazwy rzece Bóbr. Z tej okazji posłanka Zofia Czernow zorganizowała briefing prasowy.

  Informacje 2015
 • Jeleniogórska Galeria Gwiazd programy

  Jeleniogórska Galeria Gwiazd

  Osobowości polskiego i światowego kina - wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu. Taki cel postawił sobie Konrad Tomaszewski, który w Jeleniej Górze tworzy Galerię Gwiazd. Dzięki trwającemu 8 Festiwalowi Reżyserii Filmowej galeria zyska nowe eksponaty.

  Programy 2015
 • Tłumy na zabobrzańskim festynie wideo

  Tłumy na zabobrzańskim festynie

  Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Tak w skrócie można podsumować festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który w niedzielę odbył się na Zabobrzu. Mimo nieco pochmurnej pogody, na imprezie bawiło się kilka tysięcy osób.

  Informacje 2015
 • Festiwal Reżyserii Filmowej rozpoczęty! wideo

  Festiwal Reżyserii Filmowej rozpoczęty!

  Spotkania z najlepszymi polskimi aktorami i reżyserami, projekcje najciekawszych klasyków filmowych z Polski i zagranicy oraz pokazy najciekawszych filmów ostatnich lat. Tak ma przebiegać 8 Festiwal Reżyserii Filmowej, który po raz pierwszy zorganizowano w Jeleniej Górze.

  Informacje 2015
 • Na weekend do Szklarskiej Poręby wideo

  Na weekend do Szklarskiej Poręby

  Jeśli urlop to tylko w górach - a jeśli góry, to oczywiście Szklarska Poręba. Każdy, kto na długi weekend postanowił przyjechać do tego karkonoskiego kurortu był zadowolony.

  Informacje 2015
 • Udany długi weekend w Karpaczu wideo

  Udany długi weekend w Karpaczu

  Piękna pogoda i tłumy turystów. Tak w skrócie można podsumować długi weekend. Każdy kto przyjechał w ciągu ostatnich kilku dni w Karkonosze, nie ma powodów do narzekań.

  Informacje 2015
 • Wydarzenia z dnia 5.06.2015 r. programy

  Wydarzenia z dnia 5.06.2015 r.

  Zapraszamy na piątkowe Wydarzenia, w których opowiemy m.in. o innowacjach w kowarskiej kopalni, nadawaniu imion dzieciom i problemom z tym związanym, 15-leciu KUTW, meczu piłkarskim dla najmłodszych i zbliżającym się Festiwalu Art&Glass.

  Programy 2015
 • Jedyna taka atrakcja turystyczna w Polsce wideo

  Jedyna taka atrakcja turystyczna w Polsce

  Ekologia w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. W dobie niebywałego rozwoju techniki niszczymy środowisko. Dlatego też coraz więcej osób stawia na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Tym tropem poszli też właściciele Kopalni Podgórze w Kowarach, którzy postanowili jako jedyni w Polsce zasilić podziemną trasę turystyczną za pomocą ogniw fotowoltaicznych.

  Informacje 2015