Skip to content
Pokaż menu

A może uczyć w domu? (video)

Trwają ferie. Oceny wystawione, w spokoju można przygotować się do kolejnego semestru wytężonej pracy. Często rodzice narzekają na poziom i jakość nauczania w jeleniogórskich szkołach.  Niewielu z nich bierze jednak sprawy w swoje ręce. A może coś zmienić?  Cztery rodziny z Jeleniej Góry i okolic postanowiły uczyć swoje dzieci w domu.

 
 
Państwo Przedzinkowscy, Gielertowie, Pełczyńscy i Kopciowie uważają, że szkoła nie rozwija talentów. Zabranie dzieci ze szkoły nie przyszło im łatwo. Długo dyskutowali o tym ze swoimi pociechami i jak twierdzą to one podjęły ostateczną decyzję. Większość nauczycieli, z którymi rozmawialiśmy popiera nauczanie domowe pod warunkiem, że rodzic poświęci dziecku dużo uwagi. Także psycholog nie widzi żadnych przeciwwskazań.
 
Aby uczyć dzieci w domu trzeba uzyskać zgodę kuratorium oświaty, a dyrektor szkoły do której uczęszczało dziecko musi wydać pozytywną opinię. Dwa razy w roku uczniowie zdają egzaminy sprawdzające ich wiedzę. Dzieci uczone w domu utrzymują, że dzięki takiej formie nauki mogą rozwijać swojej zainteresowania naukowe, muzyczne czy sportowe.
 
Rodzice twierdzą, że ich pociechy stały się bardziej kreatywne i osiągają lepsze wyniki w nauce.
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus