Skip to content
Pokaż menu

Biała Sobota - bezpłatne badania cytologiczne

31 sierpnia w godzinach od 8.00 do 14.00 Miasto Jelenia Góra oraz NZOZ „Przychodnia Zabobrze” zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Przed badaniem należy zarejestrować się w przychodni osobiście lub pod numerami telefonów: 75 643 06 32 lub 75 643 16 78.Ginekolog będzie przyjmował w gabinecie numer 7 na I piętrze, ul. Wiejska 11 (wejście od strony rzeki).

Akcja adresowana jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonały badania cytologicznego lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy. Kobiety młodsze niż 25 lat i starsze niż 59 lat, mogą skorzystać z badania cytologicznego w ramach porady udzielonej przez lekarza specjalistę.

Wszystkie pacjentki, które już wykonały (od 1 sierpnia), lub dopiero wykonają w „Przychodni Zabobrze” badanie dostaną pisemne poświadczenie, aby otrzymać bezpłatną wejściówkę na spektakl pt. „Lewa, wspomnienie prawej”. Panie, które zrobiły już cytologię w „Przychodni Zababrze”, a takiego potwierdzenia nie otrzymały mogą zgłosić się do rejestracji przy ulicy Wiejskiej 11 na I piętrze.

Z inicjatywy Miasta zorganizowany zostanie cykl bezpłatnych badań cytologicznych w przychodniach realizujących je w ramach kontraktów z NFZ. Panie, które nie mogą wykonać badań w tygodniu ze względu na liczne obowiązki zawodowe i domowe, będą to mogły zrobić w sobotę.
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus