Skip to content
Pokaż menu

Chcesz pomóc pogorzelcom przyjdź na mecz charytatywny

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej odbędzie się mecz KS Sudety Jelenia Góra vs. KS MOSiR Cieszyn. Środki zebrane z biletów zostaną przekazane pogorzelcom z Nowej Kamienicy.

 

W pożarze dach nad głową straciła siedmioosobową rodzinę z czwórką dzieci – 8 letnią Natalką, 7-letnią Karolinką, 5-letnim Patrykiem, 3-letnią Paulinką. Ósmy członek rodziny przyjdzie na świat już w lutym. Rodzina oprócz domu straciła cały dobytek.

 

Gmina Stara Kamienica zaoferowała na preferencyjnych warunkach mieszkanie w sąsiedniej wsi. Niezbędny jest jednak kapitalny remont.

 

Potrzebne są m.in. materiały budowlane, meble, sprzęt AGD, przybory szkolne i zabawki.

 

- Postanowiłem zorganizować mecz charytatywny, bo szkoda mi dzieci, które straciły dom, a wiadomo jak ważny jest dom w życiu dziecka. Chciałbym, żeby te dzieci, a także dziecko, które niebawem przyjdzie na świat miały swój własny dom, w którym będą czuły się bezpiecznie. Należy pomagać ludziom, których dotknęła taka tragedia zwłaszcza ludziom z naszego regionu- powiedział Łukasz Nierobski, organizator imprezy.

 

Na mecz sprzedawane będą normalnie bilety. Jeśli ktoś postanowi przynieść paczkę dla pogorzelców to wejdzie za darmo.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus