Skip to content
Pokaż menu

Co dalej z Dworem Czarne

 Czy Dwór Czarne popadnie w ruinę? Patrząc na to co dzieje się wokół tego zabytku jego przyszłość. Maluje się w czarnych barwach. W czerwcu 2016 r. wrocławska spółka Social Mind będąca aktualnym właścicielem obiektu złożyła miastu ofertę darowizny Dworu Czarne. Jak czytamy w wystosowanym do nas mailu przez prezesa spółki Józefa Bogulaka : „Miasto miało 6o dni na przyjęcie oferty, aby zabytek na powrót stał się własnością Jeleniej Góry, ale do tej pory nikt z przedstawicieli ratusza na ofertę nie odpowiedział. W związku z tym właściciel zabytku jest gotowy, na tych samych warunkach przekazać obiekt organizacji,firmie lub osobie prywatnej, która będzie chciała z sercem zaopiekować się zabytkiem”.

Sprawa jest dość skomplikowana. Władze Jeleniej Góry deklarują, że chcą odzyskać Dwór Czarne jednak nie na warunkach spółki Social Mind. Jak dodaje Jacek Jakubiec propozycja ma charakter darowizny obciążliwej.

Obecnie Prokuratura Okręgowa złożyła wniosek o unieważnieniu umów, na mocy których doszło w ostatnich latach do dwukrotnego przywłaszczenia Dworu Czarne. Do sprawy na pewno powrócimy.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus