Skip to content
Pokaż menu

Drużyna z Polski jest kawaii!

Przez cztery dni od rana do wieczora rzeźbiły "Matkę Naturę" na najbardziej znanym festiwalu śniegu Sapporo Snow Festival, który odbył się po raz 65.
 
 
 
 
Japońscy organizatorzy zaprosili do udziału w najbardziej znanym śnieżnym festiwalu drużynę Jaromiry ze Szklarskiej Poręby. W jej skład weszły: Maria Misztal, Joanna Świech i Justyna Graf. Była to jedyna żeńska drużyna.
 
 
Imprezę odwiedziło ponad 2 miliony widzów. Polki wzbudzały wiele sympatii. Mieszkańcy Sapporo przychodzili z nimi porozmawiać, przynosili herbatę i kanapki. Japończycy podkreślali, że dziewczyny są po prostu kawaii, czyli urocze. „Jaromiry” otrzymały medale dla najsympatyczniejszej drużyny.
 
 
Dużym zaskoczeniem dla mieszkanek Szklarskiej Poręby był śnieg twardy jak lód. Narzędzia, które zabrały z Polski i te od organizatorów okazały się nieprzydatne. Na pomoc pospieszyli Tajlandczycy. Pracy było bardzo dużo, ale dzięki zaciętości i pomocy zaprzyjaźnionych zespołów udało się ukończyć zakładany projekt.
 
 
Uczestniczki Sapporo Snow Festival w najbliższych dniach przedstawią burmistrzowi Grzegorzowi Sokolińskiemu swoje spostrzeżenia. Będą zastanawiać się, jakie rozwiązania z Japonii będzie można zastosować podczas przyszłorocznych Śniegolepów.
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus