Skip to content
Pokaż menu

Fajbusiewicz z akcją "Nie znasz, nie otwieraj" w Cieplicach

W piątek 25 kwietnia ruszają cykliczne spotkania pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem  jest TAURON Polska Energia. Akcja skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz, redaktor programu 997, który opowie o zagrożeniach i doradzi, jak ich unikać.

 

Spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w Restauracji Edward 25.04.2014 o godz. 19:00 w Cieplicach Zdrój. Zaproszeni są na nie seniorzy i ich bliscy, którzy chcą poznać skuteczne techniki radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś nieznajomy przychodzi do ich domu. Michał Fajbusiewicz, opierając się na oficjalnych policyjnych statystkach, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają wtedy na osoby starsze. Opisze najpopularniejsze sposoby oszustw oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu i poza nim. Techniki opisane przez prowadzącego umożliwią szybkie zdemaskowanie złodzieja stosującego metody „na wnuczka”, „na energetykę”, „na administrację” czy „na dotację”.

Michał Fajbusiewicz jest dziennikarzem, podróżnikiem i felietonistą. Jest redaktorem programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie”. Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności. Będzie on polegał na nauce skutecznego mówienia „nie” osobom, które wykorzystując ufność i życzliwość seniorów, chcą wzbogacić się ich kosztem. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania w praktyce zastosować zasady asertywności. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający wszystkie informacje i porady, zaprezentowane w trakcie wydarzenia.

Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus