Skip to content
Pokaż menu

Finał Bike Maraton w Świeradowie Zdrój

28 września w Świeradowie Zdrój odbędzie się finałowy etap cyklu Bike Maraton, najpopularniejszego z maratonów MTB w Polsce. Uzdrowisko już po raz drugi gościć będzie ostatnią imprezę sezonu firmowaną przez Macieja Grabka.


Trasy finałowej imprezy, przebiegająca drogami rowerowymi Gór Izerskich. Start umiejscowiony jest w samym centrum, przy Domu Zdrojowym, skąd ulicami miasta uczestnicy wyjadą w kierunku podjazdu na Stóg Izerski. A Tam tradycyjnie czekają trzy trasy do wyboru:
- Mini, pod patronatem polskiego producenta rowerów marki Medano, liczy na zakończenie sezonu 29 km i poprowadzony jest szerokimi drogami rowerowymi. Największą trudnością będzie długi podjazd na Stóg Izerski
- Mega ( 42 km ) początkowo biegnący wspólnie z Mini, po osiągnięciu Stogu Izerskiego kieruje się w kierunku Jakuszyc, biegnąc szerokimi szutrowymi odcinkami. Najtrudniejszym fragmentem na pętli Mega będzie podjazd na Samolot.
- Giga, pod skrzydłami Pol-Sport Group i marki PEDRO’S liczy 66 km. Trasa, z dwukrotnym podjazdem na samolot, będzie łatwa technicznie ale wymagająca kondycyjnie ze względu na wysokie tempo grupy. Trasa idealna na ostatni wyścig w sezonie.

Nie zabraknie Dziecięcego Bike Maratonu, czyli bezpłatnych wyścigów dla najmłodszych. Tym razem areną zmagań Dziecięcego Bike Maratonu będzie Park Zdrojowy przy linii mety Mini, Mega i Giga Maratonu.
O godz. 19.00 w Sport Hotel Interferie rozpocznie się Gala Finałowa Bike Maraton 2013, podczas której odbędą się  dekoracje  Klasyfikacji Generalnej Bike Maraton 2013 oraz rozstrzygnięcie konkursu Jedź i Zdobywaj. Do zwycięzców trafią nagrody o wartości ponad 100 tys. zł m.in. koła Mavic i komponenty SRAM od Harfa-Harryson, rowery i akcesoria SCOTT, aparaty FUJIFILM, zegarki marki FESTINA, bony do wykorzystania w POL-SPORT Group, rowery i akcesoria Medano, bagażniki Inter-Pack, odżywki Enervit i wiele innych.


Szczegóły imprezy, program i zapisy  na www.bikemaraton.com
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus