Skip to content
Pokaż menu

Gozdowski ze statuetką, Włoszczowska poza pierwszą 10

Już po raz 79. czytelnicy Przeglądu Sportowego wybrali najlepszych sportowców, trenerów i działaczy. Wśród 25 nominowanych sportowców, już po raz piąty na najwyższym podium stanęła Justyna Kowalczyk. Nie zabrakło także lokalnych akcentów.

 
 
Julian Gozdowski już po raz drugi został uhonorowany za Bieg Piastów statuetką Animatora Sportu Masowego.  Po raz pierwszy na Gali Mistrzów Sportu nagrodę odbierał w roku 2008. Bieg Piastów, który stał się już imprezą kultową, co roku przyciąga coraz więcej osób. W ubiegłym roku na starcie stanęło kilka tysięcy biegaczy, w tym ponad tysiąc z zagranicy.
 
W gronie nominowanych znalazła się jeleniogórzanka Maja Włoszczowska. W tym roku nie zakwalifikowała się do pierwszej dziesiątki. Może być jednak z siebie dumna, bo od 2003 roku rok rocznie znajduje się w najlepszej 25. Jako jedyny sportowiec była współprowadzącą gali. W 2013 roku zdobyła wicemistrzostwo świata i brązowy medal w Mistrzostwach Europy. To nie lada wyczyn, ponieważ tuż przed olimpiadą nabawiła się poważnej kontuzji.
 
W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Jarosław Hampel ( 10), Jerzy Janowicz (9), Anita Włodarczyk (8), Bartłomiej Bonk (7), Robert Kubica (6), Robert Lewandowski (5), Agnieszka Radwańska (4), Paweł Fajdek (3), Kamil Stoch (2) i pięciokrotna zwyciężczyni- Justyna Kowalczyk.
 
 
fot. przegląd sportowy
 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus