Skip to content
Pokaż menu

Jak kupować, by nie stracić wszystkiego?

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Wybieramy prezenty, uzupełniamy zapasy i spędzamy długie godziny w sklepach. Jesteśmy także łatwym łupem dla kieszonkowców. Jak kupować, by nie stracić wszystkiego?

 
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by nie brać ze sobą wszystkich oszczędności. Weźmy tylko to, co jest nam potrzebne- odpowiednia kwota lub karta płatnicza. Złodzieje chętnie wykorzystają nasz pośpiech i dekoncentrację, dlatego należy uważać również na to, czy najcenniejsze rzeczy nie są pozostawione np. w naszym koszyku na zakupy. Kieszonkowcy uwielbiają tłoczne miejsca, bo wtedy jest im najłatwiej nas okraść.

By dbać o nasze bezpieczeństwo policja zwiększyła liczbę patroli na parkingach i w pasażach jeleniogórskich marketów, jednak sami również powinniśmy zwrócić uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie. W przypadku ataku wykonujmy polecenia napastnika. Nie należy walczyć z przestępcą, bo to może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że najcenniejsze jest nasze życie.
 
Pułapki w sieci
 
Uważaj na zakupy robione przez internet. W okresie przedświątecznym wzrasta liczba nieuczciwych sprzedawców- warto sprawdzić ich wiarygodność i dokładnie czytać oferty. O wiarygodności sprzedawcy może decydować nawet to, czy umożliwia opłatę przy odbiorze zakupionego towaru i komentarze innych klientów. Wszelkie wątpliwości rozwiązuj korespondencyjnie i nie kasuj wiadomości od sprzedawcy.

Jeżeli, mimo zachowania wszelkich środków ostrożności, padłeś ofiarą oszustwa przede wszystkim poinformuj o tym portal aukcyjny. Następnie zbierz korespondencję, dowody zakupu, przelewów itp. Całą dokumentację, wraz z datą i numerem aukcji oraz nickiem oszusta zanieś na najbliższą komendę policji.
 
Pamiętajmy, że zakupy są tylko dodatkiem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dokładnie sprawdzajmy wszystkie oferty i uważajmy na siebie, by móc spędzić ten czas spokojnie i bez dodatkowych zmartwień.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus