Skip to content
Pokaż menu

Kilka pomysłów na długi weekend

Po okresie świąteczno-sylwestrowym nadszedł styczniowy, długi weekend. Poniedziałek (6 stycznia) jest dniem wolnym ze względu na Święto Trzech Króli. Co można zrobić w tym czasie? Przedstawiamy najciekawsze propozycje z regionu.

 

 
 

 

"Sylwestrowy kabaret sylwestrowy” to spektakl, który znajduje się w repertuarze Teatru Norwida na następne dni. To piosenki na żywo inspirowane najlepszymi: Monty Pythonem, Kabaretem Starszych Panów. Spektakl można oglądać w sobotę o godzinie 19 i w niedzielę o 17 na Dużej Scenie. Bilety kosztują 40 zł.

 

 
 Mali widzowie mają okazję obejrzeć Sindbada na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Sindbad to młodzieniec mieszkający w Bagdadzie razem ze swoim wujem. Pewnego dnia obecność Diabła Morskiego skłania Sindbada do podróży, w czasie której przeżywa różne przygody. Młody człowiek daje się wciągnąć w wir marzeń, pragnień i fantazji. Spektakl odbędzie się jutro (4 stycznia) o godz. 16.00. Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem 512 219 961.

 

 

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w Karpaczu odbędą się koncerty „Muzyka w kościółku Wang”. Każdego dnia o godz. 19:30 wystapi TRIO "JAK Amadeusz".Organizatorzy zapraszają do współnego spędzenia wieczoru przy muzyce m. in.: Fr. Haendla, L. Boccerinirgo, J. Pachelbela.
Bilety w cenie: 30.00 PLN – normalny, 20.00 PLN - ulgowy (młodzież i studenci) i 70.00 PLN - rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci).
 
 

 

W wolnym czasie zachęcamy także do odwiedzenia huty szkła w Piechowicach. Do 6. stycznia ceny biletów są niższe o 25 %. Huta jest czynna w weekendy i święta o godz. 9.30 do 16.15. Podczas zwiedzania można zobaczyć proces wyrobu szkła a także wziąć udział w warsztatach hutniczych. Ceny biletów to 16 zł i 12 zł. Warsztaty kosztują 15 zł.

 

 
Chętnych na górskie wędrówki GOPR informuje, że w wyższych partiach gór jest oblodzenie. Miejscami jest bardzo ślisko i pokonywanie niektórych odcinków szlaków  jest niemożliwe bez użycia raków. Warunki turystyczne są więc bardzo trudne. Wykaz zamkniętych szlaków turystycznych znajduje się na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego

 

 

  Dzisiaj (3 stycznia) nastąpiło otwarcie tarasu widokowego na Sky Tower.  Taras widokowy usytuowany na 49. piętrze. Jednorazowo może wejść na niego 20 osób. Przedstawiciele Sky Tower zapewniają, że z tarasu widać nawet... szczyt Śnieżki.

 

 Bilety kosztują 10 zł i 5 zł (ulgowy). Dzieci poniżej 7. roku życia mogą wejść za darmo pod opieką osoby dorosłej. Taras widokowy jest otwarty siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21 oraz w niedzielę od 10 do 20. 
 
zdjęcie: UM Karpacz
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus