Skip to content
Pokaż menu

Kolarze na Łysej Górze, czyli Łysogórki 2013

IV edycja popularnych w Kotlinie Jeleniogórskiej Zawodów Rowerowych Łysogórki 2013 już za nami. Na zawodach pojawiło się 50 zawodników. Można było powalczyć o punkty w klasyfikacji "OPEN". Zaroiło się na Łysej Górze od kolarzy i kibiców… Przypominamy, że wszystkie imprezy naszego cyklu odbywają się w każdą ostatnią niedzielę letnich miesięcy. Łatwo sobie zaplanować starty na kilka lat do przodu :) 

W zawodach oprócz dorosłych ścigały się również dzieci. Skala trudności trasy - w zależności od wieku. Duża pętla składa się już z trudniejszych zjazdów i podjazdów w terenie. Jednak powiedzmy sobie szczerze, obecnie kolarstwo nawet w wydaniu amatorskim jest błyskotliwe, "prawie profesjonalne". Ten kto zapisuje się do zawodów, wie dokładnie co robi. Kolarze - pasjonaci traktują bardzo poważnie tę "zabawę". Ubierają się, i dosiadają lekkich maszyn, jak zawodowcy. Skutek jest taki, że ciężko już rozróżnić na trasie absolutnego amatora od kolarza z licencją. Widać to dopiero na mecie. Łysogórki to specyficzna impreza. Mogą tu startować wszyscy. Z tą świadomością stajemy na starcie z lepszymi od siebie i… uczymy się.
W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Cegliński (Jelenia Góra), Julia Kołodziej (Kamienna Góra), Emil Orczyk (ASTOL MTB Racing Team), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Konrad Gut (Kwisa Lubań), Julia Gąsiorek MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Izabela Jażdżewska (MTB Lubawka), Emil Dmochowski (MTB Lubawka), Dominika Niemiec (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Krzysztof Szczotka (Żary MTB Team), Anna Duda (UKK Wiadrów), Rafał Ignaczak (Okular MTB Team), Roman Tazgan (Krzeszów).

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z zawodów.

foto i video: organizator

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus