Skip to content
Pokaż menu

Koncert Natalii Niemen

29 listopada o godz. 20:00 w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowa 28/30 odbędzie się koncert pt. NIEMEN MNIEJ ZNANY, który jest projektem córki Czesława Niemena. Artystka przybliży publiczności twórczość ojca, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca” czy „ Dziwny jest ten świat”. Bilety kosztują 50zł (do nabycia w kasie biletowej JCK oraz na www.bilety.jck.pl).

skład zespołu:
Natalia Niemen - głos, altówka
Piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD oraz kwintetem Piotra Barona. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Piotr Baron - saksofon
Wybitny saksofonista, kompozytor i wykładowca akademicki. W ciągu trzydziestoletniej działalności muzycznej Piotr Baron współpracował z najwybitniejszymi artystami z Polski, Europy i USA, których trudno zliczyć. Od 20 lat wysoko notowany w ankiecie "Jazz Top" magazynu Jazz Forum jako jeden z czołowych tenorzystów i sopranistów, wysoko notowany jako alcista i barytonista, wymieniany jako klarnecista i flecista. Nominowany do "Fryderyka" jako "muzyk roku" w 2000 i 2004. Także płyty Piotra Barona "Bogurodzica" and "Sanctus, Sanctus, Sanctus" były nominowane do "Fryderyka" w kategorii "płyta roku" (2000 i 2008). Na jubileusz trzydziestolecia działalności artystycznej Piotr Baron został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony kulturze - Gloria Artis", medalem "Zasłużony dla Wrocławia" i "Złotą Odznaką" PSJ. Piotr Baron pracuje jako nauczyciel saksofonu, harmonii jazzowej i improwizacji w Instytucie Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także na Kierunku Jazz IKSM Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Irek Głyk - perkusja
Jako perkusista i wibrafonista współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej i pop-rockowej, m.in. Tomaszem Stańko, Piotrem Wojtasikiem, Jorgosem Skoliasem, Stanisławem Sojką, Mietkiem Szcześniakiem, Justyną Steczkowską, Mate.O, Reni Jusis, Irkiem Dudkiem, zespołem SBB i Krzak. Jest stypendystą prestiżowej bostońskiej Berklee College of Music. W ankiecie Jazz Forum Ireneusz Głyk zostaje umieszczony jako III wibrafonista w Polsce oraz „nadzieja polskiego wibrafonu”. Prowadzi autorski zespół Głyk P.I.K trio.

Tomasz Kałwak - istr. klawiszowe
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent oraz obecnie wykładowca Akademii Muzycznej /Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej/ w Katowicach.Współpracował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Auguścik, Moniką Brodką, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, zespołem Bracia. Obecnie jest pianistą w zespołach Doroty Miśkiewicz, Beaty Bednarz i Kasi Cerekwickiej.

Adam Szewczyk - gitara
Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach gdzie obecnie jest wykładowcą. Ceniony gitarzysta i autor piosenek współpracujący z wieloma artystami i teatrami muzycznymi. Obecnie kieruje zespołem Magdy Anioł, w którym spełnia się przede wszystkim jako kompozytor i lider.

Wojtek Gąsior - bas
Basista, aranżer młodego pokolenia. Pracował z wieloma uznanymi muzykami i zespołami, grając jazz, gospel, muzykę latyno-amerykańską, soul, reggae czy blues. Artyści z jakimi koncertował to m. in. Andrzej Lampert, Marek Bałata, Ewa Uryga, Norris Garner, Ruth Lynch, Lothar Dziwoki, Edi Sanchez, Magda Anioł, TGD, Brian Fentress. Obecnie współpracuje m. in z: Mate.O, HolyNoiz, Alijah. Ma na swoim koncie kilka płyt jako muzyk sesyjny oraz nagrania z własnymi projektami.
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus