Skip to content
Pokaż menu

Koncert zespołu SEMPLICE w Galerii Izerskiej

19 października o godz. 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się koncert zespołu Semplice. Wstęp jest darmowy.

Czterech wybitnych muzyków, doskonała akustyka, standardy jazzowe, rytmy bałkańskie, latynoamerykańskie, a nawet muzyka francuska - tak zapowiada się występ grupy Semplice, która powstała w 2003 roku z inicjatywy nieżyjącego już Łukasza Pietrzaka.

Skład zespołu tworzy obecnie czterech muzyków. Są to: Robert Wróblewski (akordeonista, kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach; były członek kabaretu PAKA); Tomasz Pierzchniak (kompozytor, kontrabasista, gitarzysta basowy; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i we Wrocławiu; stała współpraca: Filharmonia Dolnośląska, Teatr Polski we Wrocławiu, zespoły: Kumple, W Tym Sęk, Kulturomania); Marek Mikulski (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu; laureat wielu konkursów gitarowych; na swoim koncie ma m.in. wydanie płyty w duecie z Adamem Mikulskim i zespołem Mikulscy Quartet czy krążka z kompozycjami Mirosława Drożdżowskiego); Witold Pelc (klarnecista i saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu; laureat wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim; współpracuje z Filharmonią Dolnośląską).
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus