Skip to content
Pokaż menu

Maja Włoszczowska patronem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie 2014

 Patronem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata (AMŚ) w kolarstwie górskim i szosowym 2014 została Maja Włoszczowska - jedna z najlepszych zawodniczek w kolarstwie górskim na świecie.  Zawody odbędą się na terenie Jeleniej Góry w dniach 17-18 maja.

 

Pochodzi z Jeleniej Góry – miasta - gospodarza mistrzostw. Włoszczowska jest także absolwentką Politechniki Wrocławskiej, będącej współorganizatorem imprezy.

 

-Jelenia Góra to nie tylko mój dom, nie tylko moje miasto, ale przede wszystkim fantastyczne miejsce do trenowania, do uprawiania kolarstwa górskiego i wszelkich innych sportów. To idealna lokalizacja na przeprowadzenie Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowa impreza – powiedziała Maja Włoszczowska.

 

Maja jest również autorką trasy MTB, na której będą rywalizować uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świat w kolarstwie górskim. Wyznaczona runda na terenie Parku Paulinum jest jedną z najtrudniejszych a zarazem najbardziej widowiskowych tras w Polsce.

 

Rywalizowali już na niej kilkukrotnie czołowi kolarze górscy z całego świata, w ramach zawodów „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race”.

 

 Na tej trasie, 17-18 maja, walczyć będą o medale uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Impreza będzie także jedną z kwalifikacji na lipcowe AMŚ.

 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus