Skip to content
Pokaż menu

Miasto przygotowane do zimy

 

Dziś rano w Cieplicach spadł pierwszy śnieg, zwiastując zimę. Temperatura za oknem zeszła poniżej zera. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest w pełnej gotowości do walki ze śniegiem.

 

 Pod względem sprzętowym Jelenia Góra do zimy przygotowana jest bardzo dobrze. MPGK ma do swojej dyspozycji 9 dużych piaskarko – posypywarek. Do tego dochodzą 2 Unimogi – terenowe samochody z napędem na 4 koła, które umożliwiają dojazd na tereny górskie takie jak Jagniątków.

 

Na wąskie uliczki i główne chodniki w mieście wyjadą 2 multicary. W pełnej gotowości są również 2 ładowarki i 4 ciągniki.

 

 Minionej nocy solarki MPGK przejechały ponad 250 km. Posypywały jeleniogórskie ulice, które - pierwszy raz w tym sezonie - były oblodzone. Tak było między innymi na estakadzie przy Al. Jana Pawła II oraz na ul. Podwale.

 

 Jelenia Góra jest miastem, w którym oczyszczane są ze śniegu wszystkie ulice. Nie wszędzie tak jest. Na przykład we Wrocławiu zimowa akcja nie obejmuje niektórych uliczek położonych z dala od centrum.

 

 Odśnieżanie ulic trwa całą dobę we wszystkie dni tygodnia, odśnieżanie chodników i przejść dla pieszych rozpoczyna się około godz. 5.00 rano. W odśnieżaniu bierze udział do 70 osób w tym 20 kierowców.

 

 Obszar odśnieżania przez MPGK to granice administracyjne Jeleniej Góry i Gmina Jeżów Sudecki. Kolejność odśnieżania dróg podzielona jest na kategorie pod względem ważności. W pierwszej kolejności piaskarki wyjadą na ulice Jana Pawła II, Al. Solidarności, Konstytucji 3 Maja, Sobieskiego, Sudecka i do Jagniątkowa.

 

 W zeszłym roku atak zimy nastąpił już pod koniec października. Obecnie nie ma potrzeby odśnieżania, jednak z chwilą pojawienia się śniegu na ulicach  MPGK przystąpi do jego usuwania.

 

 W nagłych przypadkach można dzwonić do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pod całodobowy nr tel. 75 64 20 118.

 

 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus