Skip to content
Pokaż menu

Miniatury życia. Wystawa studentki KPSW

-Fascynują mnie drobiazgi, rzeczy ulotne, miniatury życia- powiedziała Marzena Staliś, plastyk. Wczoraj (5 marca) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej odbył się wernisaż wystawy prac artystki. To rozpoczęcie cyklu ekspozycji, które pojawią się w bibliotece uczelni.

 -Wystawa ta jest szczególna, ponieważ została zorganizowana przez studentkę pedagogiki- stwierdził rektor Henryk Gratkowski- Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji osoby spoza uczelni: wszystkich zainteresowanych sztuką, a szczególnie uczniów szkół średnich.

Marzena Staliś jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Obecnie studiuje w Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci. Jej prace były wystawiane m.in. w Koninie, Gryfowie Śląskim, Poznaniu, a nawet w czeskim mieście Zacler. Ilustrowała tomiki poezji, brała także udział w międzynarodowych plenerach malarskich. W 2009 roku Marzena Staliś została odznaczona za zasługi dla kultury polskiej.

Wystawa „Drobiazgi” znajduje się w Bibliotece i Centrum Informacji Naukowej na terenie KPSW.

-Przede wszystkim ogromnie dziękuję władzom uczelni za możliwość zorganizowania wystawy w tak pięknym wnętrzu- powiedziała autorka- Dziękuję także profesorom i studentom za przybycie na wernisaż.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus