Skip to content
Pokaż menu

Możesz uratować życie. Wykorzystaj to!

Już 11 grudnia rozpocznie się wielki finał akcji „Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś to całe życie”. Ponad 100 polskich uczelni włączyło się w poszerzanie bazy dawców szpiku kostnego. Każdy z nas ma szansę uratować komuś życie.

 

Finał akcji odbędzie się jednocześnie w 43 miastach w całej Polsce. W Jeleniej Górze rejestracji w bazie dawców będzie można dokonać w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Akcja ma na celu pomoc osobom chorującym na raka krwi.

 

Aktualnie w polskiej bazie potencjalnych dawców szpiku jest pół miliona osób. To wciąż za mało. Do wzięcia udziału w akcji zachęca Bartek, który oddał szpik chorującej na białaczkę Nataszy:

-Pomaganie jest czymś naturalnym. Nie czuję się bohaterem, bo według mnie każdy powinien być potencjalnym dawcą szpiku.-twierdzi Bartek, student Uniwersytetu Warszawskiego- Często zachodzi potrzeba wzięcia wolnego dnia, aby móc się udać na wizytę do lekarza w celu zrobienia szczegółowych badań, a jeżeli wszystko pójdzie dobrze, by oddać szpik lub komórki macierzyste.

 

Gra jest warta świeczki. W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

 

Rejestracji będzie można dokonać 11 i 12 grudnia na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Chętni będą mogli zgłosić się w godzinach 11.00-18.00. Do zgłoszenia potrzebny jest wymaz z jamy ustnej.

Link do wydarzenia na Facebook'u https://www.facebook.com/events/478757292239271/?ref=5

 

Wykorzystaj swoje możliwości i zostań superbohaterem!

 
 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus