Skip to content
Pokaż menu

Nowy sprzęt komputerowy w Elektroniku

Jeleniogórski Zespół Szkół Elektronicznych otrzymała 50 tys. zł dofinansowania na modernizację sal komputerowych. Kupiono łącznie 30 zestawów sprzętu informatycznego. Dzisiaj (5 lutego) odbyła się uroczysta prezentacja nowoczesnych pracowni.
 
 
-Nowe komputery umożliwiają naszym uczniom zdawanie egzaminu zawodowego pod kątem nowej podstawy programowej- tłumaczy Mirosław Ciesielski, dyrektor szkoły- Do tego celu nie można używać sprzętu, który ma więcej niż 3 lata. Takie są wymogi.
 
Szkoła ma łącznie sześć pracowni komputerowych i trzy elektroniczne. Dyrektor nie wyklucza, że jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana kolejna sala informatyczna. 
 
-Za każdym razem, gdy rozmawiam z władzami miasta, przypominam o konieczności wymiany sprzętu na potrzeby kształcenia zawodowego- zapewnia Mirosław Ciesielski.
 
-Szkoła gwarantuje swoim absolwentom wykształcenie, dzięki któremu będą poszukiwani na rynku pracy. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki- podkreśla prezydent Marcin Zawiła- Jeżeli szukamy dla młodych ludzi dróg kształcenia zgodnych z ich zainteresowaniami i potrzebami pracodawców, warto zwrócić uwagę na Zespół Szkół Elektronicznych.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, w szkole zbudowano nowoczesne łącze internetowe, oparte na technice światłowodowej.
Dotychczas pracownie były wyposażone w komputery z 2005 i 2004 roku. Ich parametry techniczne i zużycie utrudniały prowadzenie zajęć. Brak części zamiennych i ciągłe naprawy spowodowały, że komputery były niewłaściwe dla młodzieży, która ma specjalizować się właśnie w informatyce.
 
Nowe komputery mają zainstalowany system Windows 7 Professional, który umożliwia używanie najnowszych programów i aplikacji, które są wykorzystywane w kształceniu zawodowym.
 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus