Skip to content
Pokaż menu

Od czwartku listy z sądu odbierzesz w kiosku

Od czwartku ( 9 stycznia) listy z sądu lub prokuratury czekać będą w kioskach. Jeśli w skrzynce znajdziemy awizo to list będzie do odebrania w różnych punktach: w kwiaciarni, sklepie rybnym czy zoologicznym.

 
 
Kontrakt na obsługę korespondencji z sądów i prokuratur wygrała nie Poczta Polska, lecz Polska Grupa Pocztowa. Jej oferta była tańsza o 80 mln złotych. Kontrakt warty był 500 mln złotych.
 
PGP to jeden z największych prywatnych operatorów pocztowych w kraju. Jednym z warunków kontraktu było posiadanie placówki w każdej gminie. PGP nie spełniała tego warunku, dlatego podpisała porozumienie z ImPostem, który ma umowę partnerską  m.in. z ponad 5 tys. kiosków Ruchu. I tak powstało 7 tys. punktów odbioru przesyłek. Na liście placówek znajdują się oprócz kiosków sklepy spożywcze, kwiaciarnie, agencje finansowe i inne.
 
Polska Grupa Pocztowa chce postawić specjalne awizomaty, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. W ciągu dwóch lat dostarczonych ma być w ten sposób 98 mln przesyłek.
 
Nasuwa się pytanie, czy miejsca, w których przechowywane będą listy z sądów są bezpieczne i czy osoby nimi dysponujące gwarantują pełną poufność.
 
Poczta Polska planuje złożyć skargę kasacyjną.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus