Skip to content
Pokaż menu

Orkiestra zagrała w Jeleniej Górze

Wczoraj (12 stycznia) w całej Polsce odbył się  XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w na całym świecie  trwała zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej, a także na godną opiekę dla seniorów. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zorganizowano koncerty i licytacje.

 

 

-Na chwilę obecną mamy około 11 tysięcy złotych. To więcej niż w zeszłym roku. Mam nadzieję, że w tym roku padnie rekord i zbierzemy w mieście 100 tys zł. Mieliśmy wolontariuszy w całym powiecie jeleniogórskim- powiedział szef sztabu Stowarzyszenia All-ternatywa, Jakub Thauer.

Wolontariusze kwestowali od samego rana. Po godz. 20.00 przekazywali swoje puszki sztabom, które mieściły się w siedzibie Stowarzyszenia All-ternatywa, a także w siedzibie ZHP.

-Ludzie chętnie pomagają, wrzucając pieniądze do puszki- twierdzi Lucyna Kornobys, sportsmenka z Jeleniej Góry, która kolejny raz kwestuje na ulicach miasta dla WOŚP.

 

W centrum miasta zagrały zespoły: Mafi Furach, Vena Valley i Horyzont. W międzyczasie odbywały się licytacje, z których dochód został przekazany do puszki WOŚP. Mała Gosia, która przyszła na finał ze swoją rodziną, wylicytowała wspólnie z tatą dzień w jeleniogórskiej straży.

Na licytacje przeznaczono także m.in. torty, piłkę do koszykówki, koszulkę, torbę sportową z akcesoriami i weekend w SPA.

Dużą popularnością wśród mieszkańców miasta cieszyło się tradycyjne Światełko do Nieba. Nad ratuszem rozbłysły sztuczne ognie, które wprawiły wszystkich obecnych w zachwyt.

 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy buduje swoje fundusze głównie w oparciu o zbiórkę publiczną, którą od początku istnienia Fundacji, czyli od 1993 roku. Zgodnie z zapisami w ustawie o zbiórkach publicznych środki zebrane w ramach ogłoszonej zbiórki pt. Finał WOŚP w całości muszą być przeznaczone na cele zbiórki.

 

Dokładna kwota, którą udało się uzbierać zostanie ogłoszona jutro. Po północy WOŚP poda natomiast wstępne, przybliżone wyniki zbiórki. Zazwyczaj, do końca lutego czyli do momentu rozliczenia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, suma ta wzrasta o 30-40%. 

foto: N. Rudnicki 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus