Skip to content
Pokaż menu

Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci - 6 stycznia - parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Erazma i Pankracego oraz Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego organizują Karkonoski Orszak Trech Króli. 

 

Podobnie jak w zeszłym roku orszak wyruszy o godzinie 13.00 spod Kościoła pw. Św. Erazma i Pankracego po mszy świętej.

Orszak taki przejdzie w blisko stu miastach Polski. Uliczne Jasełka odtwarzane są wysiłkiem miejscowych społeczności, a na ulicy widać będzie wiele znanych twarzy.

 

W zeszłym roku w rolę Heroda wcielił się doskonale Grzegorz Jędrasiewicz, znany z BWA, który przekonywał mędrców z okna budynku stojącego obok PKO BP, że on tylko zapewni doczesne uciechy i bogactwo.

Trzej królowie z Europy, Azji i Afryki jechali konno na wierzchowcach. Królowie otoczeni przez żołnierzy w historycznych strojach, muzyków z góralskiej kapeli i uczestników parady przeszli przez plac Ratuszowy, plac Kardynała Wyszyńskiego, ulicę Bankową, Konopnickiej, Solną i Szkolną na plac Ratuszowy, gdzie odbył się pokłon królów przed żywym Dzieciątkiem Jezus. Królowie po kolei wkraczali na scenę gdzie wręczali Józefowi mirrę, kadzidło i złoto.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus