Skip to content
Pokaż menu

Otwarcie Sali Rotariańskiej w Przedwiośniu

W „Przedwiośniu” w Kowarach uroczyście otwarto nowoczesna salę rehabilitacyjną. Została ufundowana przez Rotary Clubu Jelenia Góra-Cieplice.

 

Sprzęt rehabilitacyjny został zakupiony z grantu polsko-amerykańskiego. Korzystać z niego będą mogły dzieci, młodzież a także dorośli. Jednym słowem wszyscy, którzy wymagają rehabilitacji.

- Pierwsza część rotariańska, sala rehabilitacyjna, już jest. Na wiosnę otworzymy ścieżkę zdrowia, która przeznaczona będzie głównie dla osób, które jeżdżą na wózku inwalidzkim, żeby mieli równy dostęp do usług rehabilitacyjnych.- poinformowała Elżbieta Zakrzewska - dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze.

W Sali poza sprzętem do ćwiczeń znajdują się także pamiątki Rotarian.

Cały projekt kosztował 11 tys. euro.

Podczas spotkania wręczono nagrody uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. Wzięli oni udział w konkursie plastycznym na herb Kowar i logo Rotary.

- Cieszę się, że tak dużo dzieci postanowiło wziąć udział w konkursie. Prace są bardzo ładne. Wszystkie można oglądać w „Przedwiośniu”- powiedziała Małgorzata Czajkowska, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra-Cieplice.

 

Zapraszamy na krótką relację z uroczystości. 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus